Vítěz shrábne 10 tisíc korun, zkrátka nepřijdou ani žáci

Vítěz shrábne 10 tisíc korun, zkrátka nepřijdou ani žáci
Uherské Hradiště Sport 22 / 05 / 2014

Trofej pro vítěze Poháru OFS pozná už v pátek nového majitele. Dějištěm finálové bitvy se premiérově stane fotbalový stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, který je domovem prvoligových borců 1. FC Slovácko. Favoritem je Jiskra Staré Město. Sestřelí desetitisícovou prémii?
„Zápas na hlavním stadionu Slovácka bude pro hráče hlavně odměnou a obrovským zážitkem. Pro mnohé půjde o vrchol kariéry, nezapomenutelný zážitek,“ říká František Miko, předseda OFS Uherské Hradiště, který už tradičně pohár dotuje částkou 20 tisíc korun. Bank si rozdělí nejlepší čtyři týmy. Dva a půl tisíce už mají v kapse Polešovice a Uh. Ostroh coby poražení semifinalisté. „Vítěz finále ihned po zápase převezme šek na 10 tisíc korun, poražený finalista získá o pět tisíc méně,“ doplnil Miko.
O předehru hlavního bodu pátečního večera se postará finále okresního poháru žáků, ve kterém si to rozdají Osvětimany a Újezdec. „Patronem zápasu je firma Hoffmann, která malým fotbalistům věnuje dárky, a fotbalový svaz připravil finanční odměny. Na vítěze čeká pět tisíc korun, na poraženého o půldruhého tisíce méně,“ prozradil předseda OFS.
Aktéři hlavního představení, které vypukne při umělém osvětlení v 19 hodin, slibují, že na trávníku vypustí „duši“. „Favoritem je určitě Staré Město, které hraje o soutěž výš, ale atmosféra zápasu a prostředí určitě i hráče Boršic u Blatnice vyhecuje k maximálnímu výkonu, takže těžko odhadovat vítěze,“ netroufl si tipovat Miko, který počítá i se slušnou diváckou kulisou.
 Z Boršic pod Blatnice míří na zápas dva autobusy fanoušků a ze Starého Města je to do Uherského Hradiště coby kamenem dohodil. „Vstup je navíc zdarma, takže se snad přijdou podívat i nezainteresovaní diváci,“ přeje si šéf okresního fotbalového svazu.
Finálová bitva se navíc sehraje před kamerami televize NOVA, která natočí šot ze zápasu pro rubriku Okresní fotbal, jež je tečkou za každodenním sportovním zpravodajstvím.
Zápas řídí trojice delegovaných rozhodčích Fišera - Dolinský, Tureček.

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace