Vítězná „dvojtečka“

Staré Město Sport 03 / 03 / 2016

Konec dobrý, všechno dobré. Volejbalisté VSK Staré Město se rozloučili se sezonou stoprocentním šestibodovým ziskem na domácí palubovce, když v dvojboji s Domažlicemi a MFF Praha ztratili jediný set.
STARÉ MĚSTO - Domažlice 3:0
Jelikož na postu univerzála nastoupil kouč Petr Karabec, jeho role se ujali nejzkušenější hráči Kment se Zábranským. Úvodní vyrovnaný průběh se zlomil v polovině setu, kdy domácí utekli až na 20:12 a následně proměnili třetí setbol. Špatný vstup do druhé sady (0:5) Staroměstští napravili při servisu Skyby, kdy průběžnou ztrátu 5:9 otočili na 10:9, aby postupně dospěli k vedení až 22:17. Druhý setbol proměnil Maděra vytlučením bloku. Třetí set se už hrál zcela podle not VSK, kteří si udržovali vedení o tři až pět bodů. Hned první mečbol za stavu 24:20 proměnili útokem Bláhy z „doskoku“. Sety 18, 21, 20.
STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:1
Souboj s pražskými vysokoškoláky byl „rozlúčkou“ s vrcholovým volejbalem pro Jiřího Kmenta a Jana Zábranského, dlouholeté opory VSK. A byla vítězná.
Hosté přijeli jen v sedmi a zpočátku působili hodně rozpačitě. Kment a spol.  naopak začali skvěle, dobře servírovali, bránili na síti a z Kamlerových nahrávek těžili hlavně loučící se borci. Když domácí vedli 23:10, nebylo co řešit. Jenže ve druhé sadě rozjeli galapředstavení chyb, čehož soupeř využil k jasnému vedení 12:3! Prapor bojovnosti však zvedl Kment, pod jehož taktovkou domácí postupně stahovali a v závěru srovnali na 21:21.
V dramatické koncovce Pražané nevyužili čtyři setboly a byli potrestáni. Třetí set už ale domácí ztratili a o vítězství tak nakonec ještě museli pořádně zabojovat. Klíčem k úspěchu byl servis Skyby, který přispěl k otočce z 15:16 na 21:16, což domácí už nepustili. O zápasovou tečku se postaral loučící se Zábranský, na jehož útok středem byli hosté krátcí. Sety 14, 28, -21, 22.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Karabec, Janečka, Skyba, Maděra, Bláha, libero Kroča. Střídali Nesrsta, Adamec, Kment, Zábranský, Vičar.