Vítězná generálka Broďanů

Uherský Brod Sport 15 / 09 / 2011

Vavřínem vítězství se mohli omotat na 13. ročníku memoriálu Vladimíra Skřivánka druholigoví basketbalisté Uh. Brodu. Domácí turnaj zvládli bez jediného zaváhání a obhájili loňský triumf.
Dva slovenské a čtyři druholigové celky, to byly hlavní magnety osmičlenného turnaje, přičemž rekordní počet startujících přiměl organizátory k úpravě hrací doby na 4x 8 minut. „V sobotu se hrálo ve dvou skupinách po čtyřech, kde los určil pouze první dvojice. Vítězové se pak utkali o prvenství ve skupině. V neděli se již hrálo o umístění,“ vysvětlil pravidla František Špaček z brodského klubu.
Domácí změřili síly se slovenskými Bánovci, které přehráli hladce 85:35, a se zálohou Svitav se utkali o první místo ve skupině. Souboj už byl dramatičtější, nicméně i tak Broďané vyhráli 65:56 a otevřeli si brány do finále.
O cennou trofej se poprali s Jihlavou, kterou porazili devítibodovým rozdílem 55:46. V souboji o třetí místo vyhrály Svitavy B nad N. Jičínem 52:51.
Basketbalisté Uh. Brodu tak zvládli generálku na první kolo Poháru České pošty, ve kterém 28. září přivítají na domácí palubovce Kroměříž. Prvního října je pak čeká ostrý druholigový start v Šumperku.