Vítězná premiéra Berkové

Uherské Hradiště Sport 21 / 09 / 2012

Irena Berková proměnila svůj první start v dresu hradišťského Juvacyklo teamu ve vítězství v kategorii žen na 4. ročníku závodu horských kol MTB Cross country v Uherském Hradišti.
Loňský i předloňský vítěz kategorie Elite mužů Michal Kozel z Brna a Pavel Žák z Morkovic nestačili na Jana Jobánka z Brna.
Mírným překvapením bylo až čtvrté místo Jiřího Ošťádala z profesionální stáje GT Oportunity Brno. Z regionálních zástupců si mezi 34 závodníky vedl nejlépe Jan Peza z Juvacyklo teamu, který dojel sedmý. Těsně za ním se umístil Václav Jurák ze stejného týmu.
V ženách se kromě Berkové dařilo i další regionální zástupkyni Pavlíně Pelcové z Veletin, která projela cílem jako třetí.
Pořadatelé si opět nemohli stěžovat na účast, neboť se na start postavilo 268 závodníků ve všech věkových kategoriích. „Vzhledem k tomu, že se ve stejném termínu konaly závody i v Kyjově a ve Vsetíně, považuji překročení loňské účasti za velký úspěch,“ uvedl za organizátory Jozef Šik. Rozčarování přineslo jen nebezpečné chování neznámého pachatele, který v lokalitě Šibeničky rozbil dvě pivní láhve. „Naštěstí se nikomu nic nestalo,“ kvitoval Šik. Nejstarším závodníkem byl sedmdesátiletý Vladimír Dvouletý z Nedakonic, mezi ženami byla nejzkušenější Hana Pezová z domácího týmu. Poprvé byli všichni účastníci snímáni čipovou technologií.
Zrcadlo výsledků regionálních závodníků, kluci 200 m: 1. Martin Medek, 2. Filip Hruška, 3. Lukáš Kohout, 4. Tomáš Plachý, 5. Vojtěch Maňásek (všichni Uh. Hradiště). Holky 200 m: 1. Pavla Junaštíková, 4. Tereza Sádecká, 5. Lucie Kukulková (všechny Uh. Hradiště). Kluci 2400 m: 2. Michal Dvouletý (Nedakonice), 4. Petr Beneš, 5. Jakub Sádecký (oba Uh. Hradiště). Dívky 2400 m: 2. Aneta Mazurová (Kunovice), 3. Vendula Točková (Salaš), 5. Anna Pindurová (Uh. Hradiště). Kluci 3600 m: 4. Ondřej Jurák (Uh. Hradiště). Dívky 3600 m: 3. Dorka Ševčíková (Uh. Hradiště), 4. Veronika Korvasová, 5. Lucie Korvasová (obě Veselí n. Mor.). Dívky 3600 m: 3. Justýna Brázdilová (UH. Hradiště), 4. Klára Filípková (Mistřice). Junioři 5400 m: 1. Kryštof Šafraník (Velehrad), 3. Martin Jurča (Kunovice), 4. Jakub Lysoněk (Salaš), 5. Tomáš Novák (st. Město). Juniorky 5400 m: 1. Tereza Filípková (Veselí n. Mor.), 2. Kateřina Juráková (Uh. Hradiště). Juniorky 20 500 m: 1. Helena Fráňová (Kunovice). Muži do 40 let 20 500 m: 5. Richard Mostek (Vlčnov).