Vítězná premiéra kouče Baliji

Uherský Brod Sport 16 / 10 / 2015

Basketbalisté Spartaku Uherský Brod, kteří po dlouhých letech opustili druholigovou scénu, vykročili do nové sezony nejlepším možným způsobem. Na prahu Oblastního přeboru střední Moravy si připsali dvě vítězství a osladili tak Dušanu Balijovi premiéru na trenérské lavičce.
Uh. Brod - Prostějov B 91:53
Souboj se brzy proměnil ve hru kočky s myší. Hanáci sice otevřeli skóre trojkou, ale ještě v první minutě kapitán Jiří Kratěna srovnal střelou s faulem a následně proměnil i trestný hod. Broďané už pak na palubovce jasně kralovali, takže kouč dal příležitost kompletní lavičce, včetně nejmladších hráčů (ročník 1998-99). A kdyby domácí pod dojmem vysokého vedení nepolevili a nekupili nepřesnosti, fanoušky potěšili stovkou.
Lipník n/Bečvou - Uh. Brod 63:78
U řeky Bečvy Broďané dlouho tahali za kratší konec, domácím totiž u rozhodčích dlouho vycházela agresivní hra, mnohdy až za hranicí pravidel. Technickou chybou to taky odnesl brodský trenér Galija. I přesto ale hosté ve druhé čtvrtině přezvali otěže a do druhého poločasu šli s devítibodovým náskokem (49:40), který po obrátce ještě navýšili, byť se opět nevyvarovali chyb a nepřesností.
UH. BROD: Mrlík, Gavala, R. Krejčiřík, J. Kratěna, Zálešák, Grančai, L. Kratěna, Ihring, Povolný, Rožek, J. Krejčiřík, Kocian.

autor: ceh, im