Vítězná rozlúčka s hořkou příchutí...

Uherské Hradiště Sport 22 / 03 / 2013

Slovácká skončila poslední

Volejbalistky Slovácké Slavie Uherské Hradiště honbu za záchranou nezvládly a s největší pravděpodobností po dlouhých letech opustí prvoligovou společnost. Krystovou a spol. ze dna tabulky nevymanil ani dvojí skalp Českých Budějovic. Co bude dál? Existují ještě tři možnosti, včetně setrvání v soutěži...

Uh. Hradiště- Č. Budějovice 3:2
Slovácká měla parádní nástup, celý první set si udržovala dvou až tříbodový náskok, ale v koncovce se domácí mašina zadrhla a úvodní bod získaly Jihočešky. „Škoda. Kdybychom vyhráli, kdo ví,“ posteskl si kouč Michal Vrobel. Jeho svěřenky se prezentovaly dobrým servisem i solidní přihrávkou, která jim zajistila zápasovou otočku. Jenže čtvrtý set domácím utekl a před zkrácenou hrou bylo jasné, že už předposlední Nový Jičín nepřeskočí. „I přesto holky nesložily zbraně, dokázaly se motivovat a zápas vyhrát,“ pochválil Vrobel. Sety -24, 24, 18, -22, 11.
Odveta nabídla takřka totožný scénář. Hradišťanky opět po zbytečných chybách nezvládly koncovku prvního setu, aby se pak zvedly a za stavu 2:1 na sety měly šanci na tři body. „Stejně jako v sobotu jsme si nechali soupeřky ujet a třebaže holky nakonec set dotáhly do dramatické koncovky, z těžkých nahrávek dvakrát nedokázaly balon položit a zápas šel opět do tie-breaku,“ komentoval dění na palubovce Vrobel. I podruhé Slovácká zkrácenou hru zvládla, když soupeřkám povolila jen sedm bodů. Vítězství má však hořkou, zřejmě sestupovou příchuť. „Ve hře zůstává i první liga, ale vyčkejme, jak dopadne baráž. Jinak se klub může přihlásit do druhé ligy, nebo i krajského přeboru,“ prozradil Vrobel. Více o budoucnosti napoví čtvrteční schůzka s hráčkami. Sety -22, 22, 17, -26, 7.
UH. HRADIŠTĚ: Krystová,Močičková, Hráčková, Starobová, Bačůvková, Horáková, Vavříková, Vicenová, Gabrielová, Němcová, Šupinová.