Vítěznou sérii přetrhl nízký strop

Sport 07 / 12 / 2011

Volejbalisté VSK Staré Město stále okupují špici tabulky

Šňůra neporazitelnosti prvoligových volejbalistů VSK Staré Město se přetrhla. Po pěti vítězných zápasech svěřenci Petra Karabce padli na palubovce vedoucích Dobřichovic. Ještě předtím však dobyli halu extraligové rezervy ČZU Praha a v tabulce jim tak patří čtvrtá příčka. Na lídra však ztrácejí pouhé dva body.

ČZU Praha B - St. Město 1:3
Vyrovnaný průběh prvního setu rozhodla až koncovka, v níž si většinou dvoubodové vedení udržovali domácí. Staroměstští však srovnali a měli i dva setboly.
Jenže za stavu 24:23 ani 26:25 jej neproměnili, aby pak chybovali v útoku, a zisk setu slavili Pražané. Od druhého setu se už ale hrálo v režii borců ze Širůchu, kteří postupně získali výrazný náskok až 13:7, když se prezentovali dobrou obranou na síti a kvalitním servisem.V koncovce výrazně vedli 23:17 a domácí stav jen korigovali. Staroměstští volejbalisté pak s velkou převahou získali třetí set a v závěrečném čtvrtém setu vítězné dílo korunovali. Sety 26, -22, -15, -21.

Dobřichovice - St. Město 3:1
Start hostům vyšel bravurně. Dařilo se jim na bloku i v útoku a výsledkem bylo neustálé těsné vedení. V koncovce vedli 22:20, pak ale zaúřadoval smečovaným servisem domácí Vokál a přihrávky VSK skončily v nízkém stropě atypické dobřichovické haly. Domácí otočili na 23:22 a po další nepřesnosti soupeře získali první set. Když se Středočechům zranil blokař Thomayer, přeskupili sestavu, což je zjevně vykolejilo. Po nesportovních projevech kapitána Čermáka a nahrávače Kolouška byli potrestáni trestnými body a v nervózní atmosféře set ztratili. Další set už ale Staré Město nepřidalo. V dalším průběhu zápasu hrál hlavní roli servis domácích, se kterým si přihrávající hráči hostů neporadili a míč často skončil na nízkém stropu. Po vyrovnaném průběhu ztratili třetí set a v závěrečném čtvrtém rezignovali. Sety 23, -22, 22, 15.
STARÉ MĚSTO: Kment, Kamler, Koláček, Skyba, Erman, Paták, Špalek, Karabec.