Vítěznou sérii utnula Slavia

Uherské Hradiště Sport 17 / 10 / 2021

Vítězná série prvoligových fotbalistek 1.FC Slovácko skončila, první porážku jim ve šlágru kola připravila pražská Slavia, která na stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti otočila z 0:1 na 2:1 a udržela ve vzájemných zápasech ligovou neporazitelnost.

Dukla Praha - SLOVÁCKO 1:2

Růžičková a spol. splnily roli favoritek, na pražské Aritmě se však se soupeřkami docela natrápily. Střelecky se totiž prosadily až v 57. minutě, kdy míč po rohovém kopu uklidila do sítě Jonášová. Pojistku přidala vzápětí Holá, kterou ke skórování vybídla ukázkovým lobem za obranu Sedláčková. Dvoubrankový náskok hostující hráčky trošku ukolébal a v 82. minutě snížila Lišková, která tak ukončila neprůstřelnost týmu z Uherského Hradiště. Trvala dlouhých 531 minut! Závěr už si Slovácko pohlídalo, třetí gól měla na kopačce Bayerová, ale brankářka byla proti. Branky: Jonášová, Holá. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO - Slavia Praha 1:2

Slavia měla od začátku optickou převahu, ale domácí branku příliš neohrozila. Až přišla 18. minuta a pokutový kop, kterému předcházel sporný souboj ve vápně. Exekuce se chopila Šurnovská, ale brankářka Růžičková se vytasila parádním zákrokem. Těsně před odchodem do kabin zahrozilo i Slovácko, ale ránu Bielikové gólmanka vyškrábla na roh. Pět stovek fanoušků se dočkalo až v 50. minutě, kdy skákající míč napálila do šibenice Morávková. Jenže už za dvě minuty bylo srovnáno, když z přímého kopu Šurnovská poslala míč od břevna do branky. Slovácko si hlídalo další ataky a zdálo se, že zápas dospěje k remíze. Dělbu bodů však odmítla Khýrová, která po dlouhém autu propálila Růžičkovou. Svěřenky kouče Petra Bláhy ještě zmobilizovaly síly, hnány skvělými diváky se dostávaly do šancí, ale vyrovnání se už nedočkaly. Stále tak čekají na první skalp Slavie v historii vzájemných ligových zápasů. Branka: Morávková. Poločas 0:0.

SLOVÁCKO: Růžičková - Valášková, Ohlídalová, Jelínková, Janků - Bielikova (60. Krejčířová), Holá, Dubcová (60. Jonášová) - Morávková, Waltrová (70. Střížová), Pěčková (60. Žufánková).