Vítězný Divišův návrat

Vítězný Divišův návrat
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 16 / 02 / 2019

Jaroslav Diviš se potřetí vrátil do klubu, ve kterém fotbalově vyrostl, a svůj návrat jak se patří oslavil. Velkou měrou přispěl k vítězné brance v derby se Zlínem. Když odcházel ze Slovácka naposledy, sám říkal, že se jednou na Slovácko definitivně vrátí. Jenže člověk míní a život mění.

Manželka pochází z Jablonce, pořídili jsme si tam fitcentrum, které manželka provozuje. Koupili jsme tam také domek, takže to vypadá, že zůstaneme na severu Čech.
Ve Slovácku jsi na půlroční hostování s opcí. Znamená to, že si delší angažmá musíš vybojovat?
Poslední dobou jsem neměl velké herní vytížení. Chci dokázat, že v sobě stále nějakou fotbalovost a snad i góly mám, a Slovácko přesvědčím tak, aby mě koupilo.
S tím dokazováním jsi začal náramně. Hned v prvním startu tříbodový gól v derby se Zlínem…
Nakonec připsali gól Dostálovi jako vlastní, ale určitě mám na něm aspoň malý podíl. I když ani nevím pořádně, jak padl. Couval jsem ke gólmanovi a pak jen viděl, že ke mně všichni běží s rukama nad hlavou, tak jsem se rozběhl radovat taky.
Když zhodnotíš období, kdy jsi byl ze Slovácka pryč. Odnesl sis z něj něco?
Určitě nové a cenné zkušenosti. Ve Slovácku jsem pravidelně hrával. V Jablonci jsem hrával postupně méně a méně. Fotbal jsem tak viděl z jiného úhlu pohledu. Spíše z lavičky, a tedy s mnohem větší motivací pracovat na sobě.
V Jablonci jsi poznal boj o evropské poháry, na které sis ale nesáhl. Byla postupová euforie do Evropy velkým zážitkem?
Prvně se nám nepovedlo finále poháru se Slavií a pak jsme bojovali do posledního kola v lize a postup jsme si vyhráli paradoxně v zápase se Slováckem. I když jsem moc branek nedal, vlastně jen jednu krásnou v derby v Liberci, tak jsem součástí týmu byl a pochopitelně to zážitek byl velký.
Když porovnáš Jablonec a Boleslav se Slováckem, v čem vidíš rozdíl?
Na prvním místě bych řekl fanoušky. Lidé tady na fotbal chodí a umí udělat atmosféru. Přirostlo mi to tady k srdci. Klub i město. Před dvěma roky jsem chtěl vyzkoušet ještě něco jiného. Teď se vracím rád. Jinak jediná věc, co se mi na Slovácku zdá jiná, je menší kabina. (smích) V Boleslavi je obrovská.
Změnilo se ve Slovácku ještě něco jiného?
Nemyslím si. Snad jen trenéři. Jo a udělaly se k nim nové dveře z chodby. (smích) Teď vážně. Myslím, že ve Slovácku se ani nemá moc co měnit. Všechno funguje, jak má. Stabilita je cennější než různé pokusy. Hráči vědí, do čeho jdou a co mohou očekávat, a to je důležité.
Každopádně k jedné změně došlo. Manažerem A-týmu je Veliče Šumulikoski.
To je pravda. Ale to je člověk na pravém místě. Baví ho to, dokonce s námi trénuje. Má velké zkušenosti. Určitě je dobře, že pro klub pracuje, protože je z něj cítit, že klub má rád.
Vraťme se ještě k derby utkání ve Zlíně, které nakonec rozhodla gólmanova chyba. Nabádali vás trenéři, že jej máte atakovat a znervózňovat?
To ne, chtěli jsme hrát svůj fotbal, ale nakonec to byla spíše kopaná. Důležité jsou ale tři body. Terén moc fotbalových věcí nedovoloval. Důležitá je ale výhra. Zlín jsme dlouho neporazili a konečně to máme za sebou.
V sestavě ses objevil na hrotu útoku. To bude teď tvoje role, anebo to byla improvizace vynucená Zajícovou absencí?
Spíš improvizace. Zaja onemocněl už v Turecku a trenér mě zkoušel na hrotu už tam. Jsem rád, že jsem se mu odvděčil.
V prvním poločase jsi byl hodně často v ofsajdu.
Chtěl jsem hrát na ofsajdové hraně a oni mě tam třikrát nachytali. Měl jsem tam i další šanci, jenže jsem kolem Gajiče netrefil vůbec míč a byl tam i jeden skluz, na který jsem nedosáhl. Měli jsme i další závary. Myslím, že Zlín kromě jedné střely Železníka neměl vůbec nic. Zápas byl hodně nervózní. Oba týmy nechtěly hlavně dostat branku. My ji nedostali a jednu dali a samozřejmě jsme rádi.
Byly v autobuse velké oslavy?
To ani nevím. Já u nich nebyl. Dostali jsme za vítězství dva dny volna a já hned uháněl za rodinou. Přes týden jsem byl na Slovácku sám, a tak jsem pospíchal za synem a manželkou. Věřím ale, že si oslavy užili hlavně fanoušci, kteří si je zasloužili za povzbuzování.
Lepší start do jara jste asi ani nemohli mít.
Chystali jsme se na něj pečlivě. Fungovala nám defenzíva, což je velké plus. V dalších zápasech se od ní musíme odpíchnout a když nám spadne vždycky aspoň jeden gól, tak to bude paráda.
Teď je před námi Karviná. Čeká nás jiný zápas?
Určitě. Karviná je také namočena, a tak bude hrát o život. Musíme se na ni pořádně připravit.
 

Tagy článku

TOPlist