Vítězný říjen Broďanů

Uherský Brod Sport 28 / 10 / 2015

Fotbalisté ČSK Uherský Brod zažívají vítězný říjen! Ze čtyř říjnových zápasů vybojovali plný počet 12 bodů a vyšvihli se na čtvrté místo divizní tabulky, jen ? bodů za vedoucí Starou Říši. V sobotu doma po výborném výkonu porazili Pelhřimov.
UH. BROD - Pelhřimov 1:0
„Už je v kabině veseleji než koncem září, ale kluci si to za dřinu na tréninku i v zápasech zaslouží. Konečně si sedla i sestava, ve které točíme maximálně jednoho dva hráče. Za všech čiší touha po vítězství, hrají i se sebezapřením jako třeba v sobotu Šálek s M. Davidem,“ smekl František Ondrůšek, brodský lodivod.
Jeho armáda na soupeře vyrukovala se zbraněmi mocného kalibru. Už ve druhé minutě si Dolina vyměnil míč s Jaroňkem a proháčkoval se do vápna, ve kterém nedobrovolně pocítil přitažlivost zemskou. Nařízený pokutový kop však Šálek neproměnil. Zmařená šance ale s domácími neotřásla, pokračovali v ofenzivním pojetí hry a ve 30. minutě měl trestném kopu Kúdely jasnou tutovku na hlavě Večeřa. „Kdyby se jen uklonil, je to gól. Ale míč bohužel přestřelil,“ litoval zmařené šance Ondrůšek, kterému vzápětí zatrnulo. Hosté totiž po jednom z brejků málem skórovali, jejich radost jim však překazil bravurní zákrok brankáře Kohoutka.
Obraz hry se nezměnil ani po přestávce, domácí bušili na obranná vrata Pelhřimova a v 78. minutě je odemkli. Dlouhý centr R. Davida si zpracoval Dolina (na snímku), zbavil se obránce a tváří v tvář gólmanovi poslal míč chladnokrevně k tyči. „Vojtovi jsem to moc přál. Už před týdnem zařídil dva góly pro Šálka, teď se prosadil sám. Byl to jeho první gól v brodském dresu,“ pochválil autora vítězné trefy Ondrůšek, který si společně s hráči vychutnával závěrečný potlesk na otevřené scéně. Branka: Dolina. Poločas 0:0
Uh. Brod: Kohoutek - Nevařil, Vrága, M. David (88. Indra), Kúdela - M. Pochylý (73. Sedláček), R. David, Šálek, V. Dolina - Večeřa (57. Hruboš), Jaroněk.