Vítězný start zařídila Fleková

Veselí nad Moravou Sport 13 / 09 / 2011

Vítězstvím v Olomouci vstoupily interligové házenkářky Veselí nad Moravou do nového ročníku společné česko-slovenské soutěže. O cenném vítězství rozhodla v závěrečné čtvrthodině střetnutí čtyřmi góly zkušená Lenka Fleková.
Olomouc - Veselí 21:27 (10:12)
I když Veselanky nastoupily už ke čtvrtému těžkému zápasu během šesti dnů (předtím hrály v Lize mistryň se šampionkami Srbska, Slovenska a Turecka), přivezly si z Hané nečekaně jednoznačné vítězství.
Olomouc si přitom hodně věřila, výtečně je držela brankářka Raníková, ale do vedení se přesto dostala jen jednou, a to v 6. minutě, když svítil na tabuli stav 3:2. Otěže zápasu pak převzaly hostující hráčky a většinou vedly čtyřbrankovým rozdílem.
Hanačky se však dvacet minut před koncem zmohly k náporu, jehož vyústěním bylo srovnání na 15:15 ve 43. minutě. Kanonýrka Veselanek Fleková však následně čtyřikrát během pěti minut zamířila přesně a bylo rozhodnuto. „Holky strašně moc chtěly vyhrát a ukázaly, že jsou v pohodě. Za obrovskou vůli patří celému týmu velký dík. Je vidět, že máme dobře natrénováno,“ nešetři chválou kouč Peter Sabadka. Sedmičky 3/2:6/5, vyloučení 2:2, 300 diváků.
Veselanky ve středu čeká interligový duel s Mostem (od 18 hodin). Původně se měl hrát duel na severu Čech, ale aby byly hráčky ušetřeny cestování před víkendovým soubojem Ligy mistrů, kývly na nabídku soupeřek změnit pořadatelství.
VESELÍ: Černá, Zvoničová, Benedíková - Chmelařová 5, Fleková 8/5, Kočí 3, Súkenniková 6, Drotárová 2, Nevařilová 2, Rajnohová 1, Tomečková, Kratochvilová, Jandásková, Vinklárková, Jagošová.

autor: HYNEK ZDENĚK