Vítězství mě překvapilo

Vítězství mě překvapilo
Uherské Hradiště Sport 20 / 03 / 2012

Oštěpař Slovácké Slavie Uherské Hradiště Martin Sklenář usedl na trůn pro nejlepšího sportovce okresu za rok 2011. Slavnostnímu vyhlašování a dekorování ale osobně přítomen nebyl. Ocenění přebíral jeho otec Robert Sklenář. Martin totiž piluje formu na novou sezonu v Jihoafrické republice v týmu světového oštěpaře Jana Železného.
Těsně před vyhlašováním výsledků jste odletěl na soustředění do Jihoafrické republiky. Jak jste viděl své šance na umístění v této anketě?
Šance na umístění jsem si nedával příliš vysoké, protože jsem počítal s tím, že hodně nominovaných v anketě donese mnoho lístků na poslední chvíli. Takže jsem spíše čekal, jak to dopadne, vítězství mě moc překvapilo a jsem z něj opravdu nadšený.
Na jihu Afriky je jen o hodinu méně než v Česku, byl jste v době vyhlašování nervózní?

Nervózní jsem opravdu nebyl, po pravdě musím říct, že ani nevím, v kolik hodin vyhlašování probíhalo. Předpokládám, že v době vyhlašování jsem byl zrovna na tréninku, takže jsem měl myšlenky spíše na trénování.
Kdo vás jako první informoval o vašem vítězství a jaké byly vaše první reakce?
První mě o mém vítězství informoval můj taťka sms zprávou, byl jsem opravdu překvapený, ale zároveň nadšený.
Pochlubil jste se i před ostatními závodníky, nebo trenérem Železným?
Říkal jsem to tady kamarádům atletům, ale většina z nich jsou atleti, kteří jedou na olympiádu do Londýna, takže titul sportovec okresu jim asi stejně nic neřekl.
Jak zatím probíhá vaše soustředění? Jaké panují na jihu Afriky podmínky?
Soustředění probíhá skvěle! Opravdu si nemůžu na nic stěžovat, každý den je jasná obloha a teplota kolem 32 °C. Již mám za sebou dva oštěpařské tréninky s Janem Železným a mohu říct, že je to opravdu paráda, troufám si říct, že s ním objevuji tajemství oštěpu.
Moderátor večera řekl něco ve smyslu, že Honza Železný vám pokazí styl a váš otec ho pak bude po návratu napravovat. Co vy na to?
Tak určitě to bylo myšleno v žertu. Každopádně mu ukážu, co mě naučil, a myslím, že se to taťkovi bude určitě líbit, a hlavně se to líbí i mně a u házení se cítím skvěle. Kdo jiný oštěpu může rozumět více než trojnásobný olympijský vítěz a držitel světového rekordu, který při tréninku předává své vlastní zkušenosti?

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace