Vítězství pečetil kanonýr jara

Uherský Brod Sport 23 / 04 / 2015

Fotbalisté ČSK Uherský Brod nabrali pořádný vítr do plachet. V pěti jarních kolech získali už 9 bodů (2-3-0, skóre 10:5), zatímco za celý podzim 14, a společně s lídrem z Velkého Meziříčí drží jarní neporazitelnost! V sobotu sfoukli jako svíčku Žďár nad Sázavou.
UH. BROD - Žďár nad Sázavou 3:0
„S výjimkou posledních deseti minut první půle jsme měli zápas zcela pod kontrolou. A kdybychom vyhráli 6:0, nikdo by se nedivil,“ shrnul v kostce dění na hřišti František Ondrůšek, kouč Uherského Brodu.
Jeho soubor měl parádní start. Už ve 2. minutě se po rohovém kopu a následném závaru v malém vápně nadvakrát prosadil Pacl, který tak zaznamenal svou premiérovou branku v brodském dresu. Rychlý gól domácí nakopl, vytvořili si místy drtivý tlak, ale ze žádného mráčku už nezapršelo. „Škoda, po dvaceti minutách to mohlo být 4:0 a byl klid. Ale hráči se předháněli v zahazování šancí. A když už gólmana překonali, radost jim pokazila tyčka nebo břevno,“ posteskl si Ondrůšek. Broďané se však dočkali po změně stran, kdy dobrý výkon korunovali dvěma brankami.
V 58. minutě Šálek na hranici faulu vybojoval míč pro Hruboše, který se zasekávačkou zbavil posledního obránce a poslal míč podél padajícího brankáře Hajného k tyči. A za devět minut si na rohový kop naskočil jarní kanonýr Marek David a zatloukl balon hlavou do sítě. Byl to pro něj už čtvrtý zásah v posledních třech zápasech. Broďané tak v tabulce poskočili na dvanáctou příčku. Branky: Pacl, Hruboš, M. David. Poločas 1:0.
UH. BROD: Ondrůšek - Nevařil, Vrága, M. David, Kůdela - Dvořák (61. Hanák), R. David, Šálek, Pacl (70. Zelinka) - Dolina (82. Jaroněk), Hruboš.