Vítězství zařídila trenérka

Kunovice Sport 09 / 11 / 2011

Prvoligové házenkářky Kunovic odčinily výpadek na palubovce posledních Pardubic a v domácí hale na Bělince si bez větších problémů poradily s HC Plzeň. O jeho skalp se největší měrou zasloužila hrající kapitánka Jarmila Štěrbová, autorka devíti gólů.

Kunovice - Plzeň 21:18
Kunovjanky se do Západočešek zakously od úvodních minut a snažily se vytvořit si uklidňující náskok. Jelikož však vycházely ze zajištěné obrany jako jejich soupeřky, viděli diváci v prvním poločase jen 17 branek (9:8). Po změně stran využily domácí hráčky hned několika rychlých útoků a Plzni brankově odskočily. V rozhodujících fázích zápasu je navíc podržela i brankářka Polášková. „Holky podaly velmi dobrý kolektivní a hlavně disciplinovaný výkon, když plnily do puntíku taktické pokyny. Za výkon zaslouží pochvalu celý tým,“ uvedla hrající trenérka Jarmila Štěrbová, která spoluhráčkám šla příkladem. Do plzeňské sítě totiž nasázela 9 branek. Sedmičky 1:2, vyloučení 3:2, 88 diváků. Poločas: 9:8.
KUNOVICE: Polášková, Rajnohová, Pavlíčková - Hrabalová 2, Sklenářová 2, Beranová 5/1, Kosinková 1, Omelková, Křeháčková, Kudrová, Štěrbová 9, Pavlíčková 2.
1. Slavia B    6    0    0    187:138    12
2. Otrokovice    6    0    1    211:176    12
3. Zlín B    4    1    3    216:179    9
4. Olomouc B    4    0    2    195:163    8
5. Liberec    4    0    2    159:164    8
6. Kunovice    4    0    3    167:179    8
7. HC Plzeň    3    0    4    153:151    6