Vlachovský: Očekávám velkou jízdu

Vlachovský: Očekávám velkou jízdu
Foto: sal
Uherské Hradiště Sport 20 / 10 / 2018

V úterý těsně před uzávěrkou zpravodaje k dnešnímu utkání sáhlo vedení 1.FC Slovácko ke změně na pozici hlavního trenéra. Michala Kordulu vystřídal jeho dosavadní asistent Petr Vlachovský, který působil u A-týmu čtyři měsíce, ale před tím byl sedm let hlavním trenérem ženského týmu a současně i reprezentačním trenérem českých juniorek.

Samozřejmě jsme registrovali, že se v klubu něco děje a situace není dobrá. Pokud ale budu mluvit jen za sebe, tak pro mě to byl blesk z čistého nebe.
Jak dlouho jste si možnost převzít A-tým rozmýšlel?
V úterý si nás všechny pan ředitel Pojezný pozval. Nejprve mluvil s Michalem Kordulou a pak jsme měli s Tomášem Stýskalem přijít my a vyjasnili jsme si kompetence, realizační tým byl doplněn o Veliče Šumulikoskiho a my jsme tuto svoji roli přijali.
Je tato vaše mise nějak časově ohraničená, nebo jak ji vlastně vnímáte?
Jestli je ohraničená časově, to netuším. Ohraničená může být výsledky mužstva. Řekli jsme si, že pokud budeme úspěšní, tak budeme v tomto složení pokračovat dále.
V čem je tedy podle vás největší problém současného Slovácka? Je to psychika mužstva?
Těžko říci. Je pravdou, že poslední zápas v Jablonci byl takový bezkrevný, ale pokud se vrátím k předchozím zápasům, tak v Boleslavi jsme měli skvělou pasáž a vyrovnání viselo na vlásku. V posledních deseti minutách se nám hra po třetí brance úplně rozsypala. Když půjdeme ještě dále, tak proti Slavii jsme hráli celkem slušný zápas, ale udělali jsme hloupé chyby a ty byly naším evergreenem i v dalších utkáních. Herně to nebylo špatné ani s Opavou. Pokud najdeme zakopaného psa dnešní situace, tak je to zápas v Karviné a doma s Opavou. Měli jsme aspoň v jednom z nich vyhrát.
Do realizačního týmu přibude Veliče Šumulikoski. Co od něj budete očekávat?
Jeho role se určitě vykrystalizuje. Ale jako manažer týmu bude především komunikovat s hráči.
V reprezentační přestávce jste pracoval s týmem sám, protože Michal Kordula byl služebně mimo republiku. Mohl jste si tak roli hlavního kouče vyzkoušet.
Bylo to specifické. Tréninky jsme připravovali společně s Michalem a úkoly, které jsme si vytýčili, jsme splnili. Byla to tedy týmová práce. Specifický byl první týden pauzy i v tom, že pět hráčů jsme měli u reprezentací a dva zraněné.
Přemýšlíte nad nějakými změnami v sestavě?
O sestavách jsme se vždycky bavili a jak s Michalem, tak Tomášem jsme se nakonec shodli. Otazníky bývaly na jednom až třech postech, ale nakonec jsme je vyřešili. My svoji představu máme a věřím, že bude správná.
Povedlo se v reprezentační přestávce doléčit zraněné hráče?
Mysleli jsme si, že se to povede. Chtěli jsme, aby se Michal Kadlec zapojil už naplno do normálního tréninku, ale to zranění se spíše zhoršilo a je zhruba ve stavu jako před operací. Čas rekonvalescence se tak protáhne. V prvním týdnu měl úlevy Patrik Hellebrand a Honza Juroška, ale druhý týden absolvovali naplno. Svalové problémy měl i Standa Hofmann, ale snad jej dáme dohromady.
Sledovali jste Teplice a našli jste na ně recept?
Jedeme podle zaběhnutého režimu, takže v úterý jsme měli analýzu od Tomáše Stýskala. Spíše jsme se ale chtěli zaměřit na detaily naší hry, na které je stále co zlepšovat, a neohlížet se tolik na soupeře. Navíc má poměrně nového trenéra, byla reprezentační pauza, takže nás může překvapit.
Máte před sebou trenérskou premiéru v nejvyšší soutěži. Co od ní očekáváte?
Strašně rád bych zažil pocit vítězství. Kluci jej moc potřebují. Máme pak před sebou další těžké zápasy venku.
Věříte, že vás podrží fanoušci?
Je jasné, že fanoušci po sérii porážek nejsou našimi výsledky nadšeni. Věřím ale, že ti, co přijdou, dokáží ocenit hru našich kluků. I v tom výsledkově nepovedeném zápase s Opavou jsem neslyšel z jejich strany pískot. Věřím, že z naší strany to bude jízda, kterou diváci ocení, a po závěrečném hvizdu se budeme společně radovat.
       
 

Tagy článku

TOPlist