Vlachynský čaroval při nájezdech, Obadal pálil ostrými

Slovácko Sport 29 / 11 / 2012

Hokejisté Uh. Hradiště slavili v týdnu dvě vítězství

„Anglický“ týden mají za sebou hokejové týmy Uherskohradišťska v krajské lize. A vůbec si nevedly špatně, když získaly 13 z 18 možných bodů! Střelecky na sebe upozornil brodský navrátilec Pavel Obadal, který se trefil pětkrát. Dvě vítězství slaví i Uh. Hradiště, které soupeře vždy přetlačilo v samostatných nájezdech.

Velké Meziříčí - Uh. Hradiště 6:7
I když Hradišťští odjeli na led devátého Velkého Meziříčí jen v deseti, připsali si do tabulky nečekané dva body. Hvězdou večera se stal Martin Červenka, který se vrátil do týmu z druholigového Hodonína a hned si připsal pět kanadských bodů (3+2)!
Svěřenci Petra Sakrajdy měli raketový nástup a dvěma góly soupeře na několik minut doslova zmrazili. Jenže pak domácí procitli a ještě v první třetině srovnali krok. A když pak druhou část vyhráli 3:0, na zdecimované hosty by nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. „V poslední třetině mě kluci mile překvapili, sáhli do rezervoáru fyzických sil a při power play srovnali na 6:6,“ pochválil přístup mladého týmu Sakrajda. Strůjcem dvoubodového vítězství byl Martin Červenka, který se blýskl hattrickem. Výbornou partii sehrál i uzdravený Petr Horehleď (2+1). Branky: Červenka 3, Horehleď 2, Brim, rozhodující nájezd Dobeš. Třetiny 2:2, 3:0, 1:4.
UH. HRADIŠTĚ: Vlachynský - Horehleď, Dobeš, Burša, Čech, Krchňáček, Brim, Bachan, Nikl, Býček, Červenka.

Uh. Hradiště - Břeclav B 6:5
Když obránce Lažek ve dvanácté sekundě překonal břeclavského gólmana, prořídlé ochozy se těšily na první tříbodový úlovek sezony. Jenže nakonec domácí brali „jen“ body dva…
„Rychlý gól nám nepomohl, ale spíš ublížil. Kluci si mysleli, že se soupeř porazí sám a spadli do jakési letargie,“ posteskl si po zápase hradišťský lodivod Petr Sakrajda.
Výběr z Podluží velmi rychle skóre otočil a rozhoupal málovídanou houpačku. Hradišťští ještě do první sirény znovu převážili misky vah na svou stranu, ale v prostřední části úplně vypadli z tempa. Čtyřikrát se nechali zbytečně vyloučit a soupeř dvě z nabídnutých přesilových her využil. Ještě za stavu 3:2 měl však v oslabení gól na hokejce Horehleď, ale po přečíslení dva na jednoho jen rozezvonil tyčku.
„Škoda, kdyby trefil a utekli jsme na rozdíl dvou gólů, soupeře by to myslím zlomilo. Vzápětí však vyrovnal a byl na koni,“ litoval Sakrajda, který do závěrečné části stáhl hru na dvě pětky, aby se hráči dostali do tempa, a vyplatilo se. V 55. minutě už domácí vedli 5:4, když se podruhé trefil Červenka a vzápětí Fridrich, který do sítě vrátil od mantinelu odraženou ránu Dobeše. Tři body však Uh. Hradiště neudrželo, tři minuty před koncem přišla chyba obrany a hosté si z přečíslení vynutili samostatné nájezdy. V nich ale vyhořeli, gól vsítil pouze Červenka s Horehleděm. Gólman Vlachynský stejně jako ve Velkém Meziříčí čaroval. Branky: Červenka 2, Lažek, Horehleď, Fridrich, rozh. nájezd Červenka. Třetiny 3:2, 0:2, 2:1.
UH. HRADIŠTĚ: Vlachynský - Lažek, Bachan, R. Čech, Ohnoutek, Foltýn, Nikl - Horehleď, Fridrich, Červenka - Dobeš, Krchňáček, Burša - Býček, M. Čech.

Uh. Brod - Kroměříž 5:4
Zápas začal téměř s půlhodinovým zpožděním, neboť do Brodu nepřijeli  svazem delegovaní rozhodčí. „Opožděný úvod nás poněkud uspal, a tak jsme byli téměř u všeho později než hosté. Třetinu jsme prohráli 0:2, ale Oharek toho ještě hodně pochytal,“ pochválil svého brankáře kouč Uh. Brodu Zbyněk Kůdela. V přestávce proto zazněl v domácí šatně pořádný budíček. Výsledkem bylo, že Brod otočil až na 4:2 a teprve poté jeho hráči zvolnili. Hosté nabízenou šanci využili a přibližně deset minut před koncem třetí třetiny srovnali na 4:4. Zhruba tři minuty před koncem však dokončil svůj hattrick Pavel Obadal, který rozhodl o zisku všech tří bodů. Branky: P. Obadal 3, Marušák, Gergela.Třetiny 0:2, 4:1, 1:1.
UH. BROD: Oharek - Měšťánek, Surý, Matula, Bahula, Kojecký, Woska - Marušák, Gergela, Schuster - Šiller, L. Obadal, Kotačka - P. Obadal, Hladiš, Šoula.

Velká Bíteš - Uh. Brod 9:4
Výsledek brodských hokejistů ve Velké Bíteši vypadá hrozivě, přesto bylo utkání až do jeho poloviny vyrovnané. „V první třetině jsme hráli výborně a mohly nás mrzet jen neproměněné šance. Stejně tomu bylo až do 30. minuty, kdy svítil na tabuli stav 2:2. Pak však byl vyloučen do konce utkání Schuster, a to úplně změnilo výraz naší hry,“ uvedl kouč Zbyněk Kůdela. Hosté museli přeskupit své řady, ale to se jim viditelně nedařilo. Domácí toho bleskurychle využili a během několika minut získali rozhodující náskok 7:2. Ačkoliv byla třetí třetina již opět vyrovnaná, o výsledku utkání a vysoké prohře hostů již bylo rozhodnuto. Branky: P. Obadal 2, Gergela, Matula. Třetiny 1:1, 6:1, 2:2.
UH. BROD: Oharek, Obal - Hlatký, Měšťánek, Surý, Matula, Woska, Bahula - Schuster, Gergela, P. Obadal - L. Obadal, Kotačka, Šiller - Pavlúsek, Hladiš, Bujáček.

Břeclav - Uh. Ostroh 2:5
Ostrožané odjížděli na led předposlední Břeclavi pro „povinné“ body a začali dobře, když se v 8. minutě ujali díky Tóthovi vedení. Ve druhé dvacetiminutovce Břeclav srovnala ze sporné situace, kdy domácí signalizovali branku, přestože Šurý měl puk pod lapačkou. Ostrožané sice díky Raušovi šli opět do vedení, ale domácí celek začal přebírat taktovku kry. Výsledkem bylo srovnání na 2:2. Tento stav svítil na tabuli ještě 3 minuty před koncem. Tři minuty před koncem poslal Ostrožany do vedení dělovkou Klauda, na což domácí reagovali odvoláním brankáře. Ťok ujel domácí obraně a jelikož byl faulován, připsal jim rozhodčí technický gól. Minutu před koncem přidal pojistku Tóth. Branky: Tóth 2, Rauš, Klauda, Ťok. Třetiny 0:1, 1:1, 1:3.
UH. OSTROH: Šurý, Šlapák - Frolek, Nevídal, Stašek, Klauda, Vaněk, Beneš - Tóth, Galuška, Janás - Flora, Pekár, Rauš - Kučera, Barák, Ťok (Větříšek).

Uh. Ostroh - Plumlov 6:2
Pouhé tři body dělily oba soupeře před nedělním utkáním a diváci viděli v úvodních 40 minutách vyrovnaný hokej. Skóre otevřeli hosté, ale ještě do konce první třetiny se domácím podařilo vývoj otočit. Ve druhé třetině Ostrožané zvýšili na 3:1, ovšem hosté dokázali ještě odpovědět. Třetí třetinu odehráli domácí bez zraněného Beneše. „Byl to zákrok na hlavu, který skončil lehkým otřesem mozku. V tu dobu jsme již byli lepším týmem a ačkoliv jsme museli přeskládat řady, jasně jsme získali body,“ uvedl za ostrožské trenéry Karel Buřič.
Branky: Flora, Galuška, Větříšek, Kučera, Stašek, Beneš.
Třetiny: 2:1, 1:1, 3:0
Uh. Ostroh: Šurý, Šlapák - Frolek, Nevídal, Klauda, Sasín, Stašek, Beneš - Tóth, Galuška, Janás - Flora, Pekár, Rauš - Ťok, Barák, Kučera st. - Větříšek, Kučera ml.

autor: ceh, bri