Vladislav Levin: Mám rád tvrdou práci

Vladislav Levin: Mám rád tvrdou práci
Foto: DDK  /  Vladislav Levin, posila 1.FC Slovácka přišla na poslední chvíli
Uherské Hradiště Sport 16 / 02 / 2022

Vladislav Levin se stal týden před startem hráčem 1.FC Slovácko. Ruský fotbalista, který vyrůstal v Dynamu Moskva, má dostatek zkušeností z české ligy. Ve svých šestadvaceti letech má za sebou devadesátku startů v dresech Mladé Boleslavi, Jihlavy a Bohemians Praha.

Po skončení smlouvy v pražské Bohemce jste se vrátil do Moskvy. Nakonec z toho je návrat do Česka a přestup do Slovácka. Byl váš příchod na Moravu bleskem z čistého nebe?

To je spíše otázka na mého agenta. Věděl jsem o zájmu Slovácka od začátku roku. Připravoval jsem se v Moskvě a zvažoval nějaké nabídky z Ruska. Nakonec byla ta ze Slovácka nejzajímavější, a tak jsem tady.

Slovácko o vás mělo zájem už před vaším odchodem do Bohemians. Proč to tenkrát nevyšlo?

Ano, zájem tam skutečně byl i nabídky byly srovnatelné. Nakonec pro Bohemku rozhodlo, že je z Prahy a poznat hlavní město Česka mě docela lákalo.

Hrála ve vašem nynějším rozhodování i zkušenost s trenérem Svědíkem, kterého jste zažil v Mladé Boleslavi i Jihlavě?

Byl to jeden z faktorů. Trenéra Svědíka jsem poznal jako náročného a pracovitého trenéra  a jeho práce se mně zalíbila. Troufnu si říci, že máme i podobný přístup k fotbalu. Maximální náročnost a oddanost fotbalu.

Sledoval jste práci trenéra Svědíka ve Slovácku i při svém působení ve vršovickém Ďolíčku?

Zajímal jsem se o to, jak se mu daří, a vnímal jsem, jak Slovácko pod ním roste. Z průměrného ligového celku se stal pod jeho vedením přední klub české ligy. Vím, že v loňské sezóně si vyzkoušel evropský pohár, a v duelu s Plovdivem jsem mu fandil.

Z Dynama Moskva jste do Česka šel už v jednadvaceti letech. Věřil jste, že přes českou ligu je blíž k atraktivním angažmá?

Tehdy jsem byl v kádru A-týmu Dynama Moskva. Moc herních příležitostí jsem v něm však nedostával. Když mně bylo těch jednadvacet let, tak jsem vyhodnotil, že už jsem ve věku, kdy potřebuji pravidelně hrávat. Přišla nabídka z Mladé Boleslavi, která měla tehdy ambice na evropské poháry a je to také přední klub Česka.

Inspiroval vás příběh Nikolaje Komličenka, který si vystřílel právě v Mladé Boleslavi smlouvu v Dynamu Moskva.

S Komlim jsme si v Dynamu vlastně podali kliku dveří v kabině. (smích) Udělal si v Čechách dobré jméno a pak dostal dobrou smlouvu v moskevském Dynamu. Já ale chtěl jít vlastní cestou. 

Když jste vstoupil do kabiny Slovácka, poznal jste někoho?

 Proti Slovácku jsem nastupoval pět let, takže hráče znám.

Přišel jste těsně před startem soutěže. Cítíte se kondičně připraven na start ligy?

Zatím bylo pár tréninků, ale i když byly hodně intenzivní, tak jsem se cítil dobře. Myslím, že po kondiční stránce nebude žádný problém. Navíc s každým tréninkem se to bude zlepšovat.

Stihl jste při trénincích poznat kvality Slovácka?

Určitě jsou tady velice kvalitní fotbalisté. To jsem věděl, už když jsem proti nim nastupoval, a teď jsem si to při společných trénincích jen potvrdil.

  Je výhodou, že první zápas proti Pardubicím byl odložen a máte větší prostor se začlenit do týmu?

 Výhoda to je. Namísto zápasu s Pardubicemi jsme hráli modelový zápas mezi sebou.

Váš první start může být proti Slavii. To je velká premiéra, ne?

Pro mě je to zápas jako kterýkoliv jiný. Ale samozřejmě zápasy se Slavií, Spartou, Plzní bývají takto brány.

Vyrůstal jste v Moskvě, megapoli. Žil i v Praze. Teď budete působit v menším městě. Je to velký skok?

Samozřejmě, že už srovnání dvacetimilionové Moskvy s Prahou je velký skok. A skok do Uherského Hradiště je ještě větší. Já to ale beru tak, že na Slovácku bude větší prostor se soustředit jen na fotbal a já fotbal a tvrdou práci mám rád.

Budete na Slovácku sám, nebo máte už svoji rodinu?

V Moskvě mám manželku. Musím najít bydlení, což není v Hradišti jednoduché, protože v porovnání s Moskvou či Prahou je ta nabídka realitek hrozně malá. Pak by mohla manželka přijet za mnou.

Věděl jste něco o regionu Slovácka? Jeho tradicích a zvycích?     

Ne, ne, nevěděl jsem a zatím nevím nic. Jak ale budu mít auto, tak se těším, že začnu objevovat nové věci. Na prvním místě je ale fotbal a úspěch klubu.

 Máte už vybrané své číslo ve Slovácku?

 Hrával jsem se 6 a nebo 8. Šestka je obsazená, takže jsem si vybral 8.

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace