Slovácko Sport 26 / 10 / 2010

Hokejisté Uherského Brodu nezaváhali ani na ledě Brumova a stále kralují krajské lize

Hokejisté Uherského Brodu a Uherského Ostrohu stále kralují krajské lize. O víkendu si přivezli tři body z ledu ambiciózního Brumova, respektive Velkého Meziříčí, když perfektně zvládli koncovky.
Velké Meziříčí - Uh. Ostroh 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Ostrožané, kteří v minulém kole přišli o neporazitelnost, si ve Velkém Meziříčí dávali větší pozor. Skóre otevřel po devadesáti sekundách Barák, který puk doslova protlačil do brány. Ve 13. minutě nahazovali domácí z nulového úhlu před branku a brankař si srazil puk za záda. Ve druhé třetině se Ostrožanům podařilo během jediné minuty odskočit až na 1:3, ale domácí, hrající v zápase téměř neustále v početní výhodě, dokázali srovnat krok. Ve třetí třetině hráli hosté na jistotu a čekali na svou šanci. V 53. minutě se podařilo Ostrožanům jít do vedení díky Tóthovi. V samotném závěru vsadili domácí vše na útok, odvolali v zápase výtečného brankáře, čehož využil opět Tóth, který pečetil výhru Ostrohu střelou do prázdné klece. Branky: Barák (Ťok), Penák, Bauer (Horsák), Tóth (Penák), Tóth.
UH. OSTROH: Valúch - Horsák, Frolek, Klauda, Fornůsek, Nevídal, Vaněk - Kolář, Němčický, Bauer - Uherek, Barák, Ťok - Tóth, Průdek, Penák - Jurča.
Brumov - Uh. Brod 4:6 (2:3, 0:2, 2:1)
Vedoucí Brod odjížděl do Brumova v roli favorita a tu začal naplňovat již od úvodu utkání, když ve 3. minutě vedl 0:2. Domácí však poté zabrali a podařilo se jim skóre srovnat. Od tohoto okamžiku převzali ovšem taktovku i iniciativu opět hosté a po dvou třetinách to bylo již 2:5. Vývoj utkání zřejmě brodské hráče uklidnil a ti polevili ve svém nasazení. Brumov toho využil a snížil až na jednobrankový rozdíl. Uklidnění poté přinesl Libor Obadal, když zvýšil na 4:6. V samotném závěru hráli domácí pětiminutovou přesilovku, ale Brod je již do žádné vážnější šance nepustil a po zásluze veze z Brumova všechny body. V zápase táhl tým Kubiš a tým hlavně ve třetí třetině podržel Málek. Branky: Dovrtěl (Bršlica), L. Obadal (Kojecký), P. Obadal (Kojecký), Krchňáček (Vančura, Kubiš), Vančura (Kubiš), L. Obadal (Obadal P., Šiller).
UH. BROD: Málek - Petrucha, Surý, Woska, Kojecký, Vaněk, Malíček, Ševčík - Krchňáček, Kubiš, Vaněk - Šiller, L. Obadal, P. Obadal - Dovrtěl, Bujáček, Bršlica.

autor: HYNEK ZDENĚK