Vlastimil Daníček: Byla to nejkrásnější sezóna, co jsem zažil

Vlastimil Daníček: Byla to nejkrásnější sezóna, co jsem zažil
Foto: 1.FC Slovácko  /  Vlastimil Daníček má za sebou nejnáročnější sezónu. Přesto ji řadí k těm nejkrásnějším.
Uherské Hradiště Sport 30 / 05 / 2023

Stadion v Edenu byl už prázdný a v tichu. Neklamný znak konce sezóny i pro Vlastimila Daníčka, který si ji náležitě užil.

Byla hodně náročná, ale také nejkrásnější ze všech, co jsem zažil. Má tedy svoje plusy a minusy. Myslím ale, že si potřebujeme všichni už pořádně odpočinout a nabrat síly do nové sezóny.

Slavia na vás naběhla od první minuty. Nechyběly vám už síly jí vzdorovat?

Ten zápas jsme vůbec nezvládli a Slavia nás jasně převálcovala výsledkově i herně. Takhle jsme se se sezónou rozloučit nechtěli. Bohužel to tak ale dopadlo.

Konečné páté místo znamenná, že v další sezóně se budete moci soustředit jen na tuzemské soutěže. Cítíte teď zpětně, kde se o tom čtvrtém místě rozhodlo? Asi to nebylo v posledním zápase.

To určitě ne. Osobně si myslím, že klíčové byly zápasy s Bohemkou. Tam ležely ty nejdůležitější body. I tak ale konečné umístění a všechno, co jsme v sezóně zažili, bylo opravdu něco krásného.

Po dvou čtvrtých místech je to letos místo páté. Vy pamatujete Slovácko i na opačných pólech tabulky. Je podle vás už ukotveno v popředí české ligy?

Uděláme všechno pro to, abychom do té špičky patřili i v příští sezóně. A jestli v ní zakotvíme? Myslím, že už není náhoda, že jsme třikrát po sobě ve finálové šestce. I v té letošní nástavbě jsme prohráli až poslední zápas a to také ukazuje nějakou sílu celého týmu. 

Jak strávíte zasloužené volno? Aktivně a se sportem?

(smích) Od kondičního trenéra mám zakázáno cokoliv dělat. Poslední měsíc jsem hrál s nějakým limitem. Odpočívat budu s rodinou, zaletíme si někam k moři a budu se snažit maximálně si vyčistit hlavu od fotbalu.

 

 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist