Vlastimil Daníček: Ztratili jsme respekt, který jsme dlouho získávali

Vlastimil Daníček: Ztratili jsme respekt, který jsme dlouho získávali
Foto: Martin Otto  /  Po karetní pauze si Vlastimil Daníček v Hradci Králové znovu navlékl na rukáv kapitánskou pásku.
Uherské Hradiště Sport 16 / 04 / 2024

Poslední utkání v Liberci sledoval Vlastimil Daníček kvůli trestu za žluté karty jen v televizi. V sobotu si kapitánskou pásku znovu navlékl na rukáv a vedl Slovácko v zápase s domácími Votroky.

Utkání se mně těžko hodnotí, protože jsme jej opět prohráli. Chtěli jsme vycházet z dobré defenzívy a šlo vidět, že jsme ani nenapadali gólmanovu rozehrávku. Soustředili jsme se na střední zónu, kde jsme nechtěli otvírat prostory. Soustředili jsme se na základní principy. Bohužel nás srazila standardka a odjíždíme s prázdnou.

Vy jste klubový srdcař. Jak vy osobně nesete nevydařené jaro?

Je to hodně těžké a také se to těžko popisuje. V klubu má každý z nás nějaký příběh. Každý to nějak prožívá. V globálu to ale hodně štve všechny. Nejvíc nás mrzí, že ztrácíme respekt, který jsme si u soupeřů vybudovali. Ztrácíme atmosféru, která kolem slováckého fotbalu panovala. Vedla hrozně dlouhá cesta k tomu, abychom ji dobyli, a ten pád je hrozně rychlý. To nás hodně ubíjí. Musíme být ale teď pozitivní a stmelit se jako parta a ukáže se, jak jsme na tom. Je to ale těžké.

Stále častěji se hovoří o tom, že mužstvo musí projít proměnou. Jak ji vidíte?

Věřím každému klukovi, který je s námi na hřišti. Myslím, že jsme pro klub odvedli hodně a CHCEME ještě hodně odvést. Od toho se musíme odrazit a nechat na hřišti srdce.

Rozebíráte vaši současnou situaci mezi sebou v kabině?

Rozebíráme. Je toho asi víc, ale to si musíme rozebrat opravdu sami v kabině. Fotbalový život jde dál a sezónu máme pořád ve svých rukou. Bude to znít možná divně, ale od toho dnešního bojovného výkonu, přístupu, kdy jsme bojovali jeden za druhého, se musíme odrazit a pokračovat v tvrdé práci. 

autor: Aleš Mazúrek

Tagy článku

TOPlist