Vlčnov a Bojkovice soupeře rozstřílely

Slovácko Sport 07 / 04 / 2016

I. A sk. B

Újezdec - Březolupy 2:0 (0:0)
Fotbalisté Újezdce ve svém prvním jarním zápase nezaváhali proti soupeři, který je považován po podzimu za aspiranta na boj o záchranu. Hráči z Újezdce dokázali dotlačit míč do sítě až po změně stran. Trenér Polášek si mohl však definitivně oddychnout až v 72. minutě, kdy se jeho svěřenci prosadili podruhé a upravili na konečných 2:0.
Branky: Kobzinek, Těthal.
Hluk - Žalkovice 2:0 (2:0)
Stejným výsledkem jako utkání v Újezdci skončil také zápas Hluku, jenž na svém trávníku přivítal Žalkovice. V tomto střetnutí ovšem dokázali hráči Hluku potěšit své fanoušky již v prvním poločase. Obě dvě branky si připsal zkušený Aleš Zlínský. Hosté ze Žalkovic se nezmohli ani ve druhém poločase na korigování stavu a po zásluze odjeli bez jediného bodu.
Branky: Zlínský 2.
Vlčnov - Dol. Němčí 4:0 (2:0)
Suverénně vstoupili do jarní části také hráči Vlčnova. Ti si na svém pažitu poradili rozdílem čtyř branek s Dolním Němčím. Než se stačili hostující fotbalisté rozkoukat, už prohrávali. Mladý Jakub Salay poslal Vlčnov do vedení v probíhající první minutě. Branku v první půli zaznamenal také exligový veterán Václav Činčala. Ve druhém poločase zvládli domácí ještě dvakrát skórovat a jasně tak svým soupeřům ukázali, že se s nimi musí na jaře počítat!
Branka: Salay, Činčala, Beránek, Fibichr.
Bojkovice - Skaštice 5:0 (1:0)
Před jarní částí ambiciózní Bojkovice hostily na své půdě v rámci 15. kola Skaštice. Hosté, kteří před tímto kolem okupovali druhou příčku, působili v utkání mdlým dojmem, za což pykali zejména ve druhém poločase. V něm Bojkovičtí čtyřikrát skórovali a hattrickem se tak mohl chlubit po zápase Lukáš Hladík.
Branky: Hladík 3, Vacula, Maštalíř.
Nedachlebice - Strání 1:2 (0:1)
Nedachlebice hostily ve svém prvním ostrém zápase toho roku vedoucí celek tabulky ze Strání. Hosté se vedení dokázali ujmout až těsně před koncem prvního poločasu. Kanonýr Radim Straňák zamířil přesně a do kabin se tak šlo lépe Strání. Nedachlebičtí se snažili, v 75. minutě však odskočili hosté do dvougólového náskoku. Na komplikace si zadělali Straňané v závěrečné desetiminutovce, když dovolili soupeři snížit. Více však domácí nestihli.
Branky: Soviš - Straňák, Habanec.
Jaroslavice - Osvětimany 1:2 PK (0:0)
O záchranu bojující Osvětimany zajížděly do Jaroslavic s nadějí na první jarní body. K těm nakročili hosté po změně stran, své vedení však neudrželi. Jaroslavice dokázaly srovnat krok a utkání nakonec dospělo až k prvnímu penaltovému rozstřelu 1.A třídy skupiny B v tomto roce. V něm byli v poměru 3:4 úspěšnější Osvětimany.
Branky: Batík - Zýbal.
Mladcová - Kvasice 1:2 (0:2)