Vlčnov přišel o svou neporazitelnost

Slovácko Sport 15 / 09 / 2010

Okresní přebor 6. kolo

Drslavice - Vlčnov 4:2 (2:2)
Branky: 18., 65. Šrámek M., 32. Šobáň J., 73. Orlovský M. - 27. (p) Slovák J., 38. (p) Pinkava R.
ŽK: 52. Věrný R., 68. Šrámek M. - 10. Tomala K., 56. Zemek P., 74. Kašpařík Petr, 87. Chmelina M.
Diváci: 120.
Rozhodčí: Zbyněk Vlčnovský - Patrik Blažek, Josef Šrámek.
Drslavice: Věrný R. (89. Zapletal P.), Vacula P., Šrámek M., Šobáň J., Ševčík P. (83. Křivan R.), Orlovský M., Machálek I., Kopták R., Hroch V., Bureš P. Trenér: Přemysl Přecechtěl.
Vlčnov: Janča P. - Zemek P., Tomala K. (83. Indra J.), Tomala J. (62. Kašpařík P.), Slovák J., Pinkava R. (73. Chmelina M.), Křapa L., Konečný R., Kašpařík P., Havlík R., Bartošek J. Trenér: Ivo Šimčík.
V Drslavicích viděli přítomní diváci derby zápas, do kterého vstoupili aktivněji hosté. Ti v úvodu  nastřelili břevno a měli míč častěji na svých kopačkách. Po chybě obrany ovšem vstřelili úvodní branku domácí v 18. minutě Šrámkem. Vlčnovští srovnali ve 27. minutě po faulu Bureše z pokutového kopu, který nadvakrát proměnil Slovák. Ve 32. minutě neudržel míč hostující brankář a Šobáň doklepl na 2:1. Ve 38. minutě domácí zahráli špatně malou domů, ve snaze odkopnout míč fauloval domácí brankář a z následné penalty srovnal na 2:2 Pinkava. Druhý poločas přinesl už jenom branky do sítě hostí. V 65. minutě z blízka doklepl míč Šrámek, v 73. minutě vyšachovali domácí hostující obranu a Orlovský zvýšil na 4:2. Stejný hráč měl možnost zahrávat pokutový kop v 74. minutě, nabídnutou šanci však nevyužil. Utkání se hrálo v rušné atmosféře a určitě se muselo divákům líbit. Je jenom škoda, že se někteří hostující hráči se místo hry více věnovali komentářům k verdiktům rozhodčích…
Nejlepší hráči: Petr Bureš - Radim Konečný

Jarošov - H. Němčí 0:2 (0:1)
Branky: 42. Malík T., 72. Tureček M.
ŽK: 45. Vyorálek J., 70. Šácha J. - 34. Tureček M., 38. Mikulec M., 57. Svadbík J.
Rozhodčí: Pavel Řihák - Štěpán Strunt (laik), Roman Macalík (laik).
Jarošov: Ševčík J. - Zajíc T., Vyorálek J., Vaculík M., Šácha J., Staroba R., Malina L. (22. Kryštof J.), Malina J., Kováč P. (75. Gajarský M.), Grebeníček P., Abrhám R. Trenér: Radek Vyoral.
H. Němčí: Rybnikář P. - Tureček M., Svadbík J., Mikulec M., Malík T. (70. Velecký D.), Kadlček V., Jančařík F., Huňka V. (80. Tureček P.), Hanák D. (87. Postolka T.), Fábry J., Bahula L. Trenér: Lubomír Zámečník.
V Jarošově se hrál pouze průměrný fotbal. V 6. minutě dal o sobě vedět hostující Hanák, který ale mířil těsně vedle branky. Ve 20. minutě založili domácí rychlý protiútok, ovšem zakončující Vaculík se do branky netrefil. Celý 1. poločas se hrál mezi šestnáctkama a týmy hrozily jen z rychlých protiútoků. Ve 42. minutě jeden z nich vyšel hostům, když Bahula nejprve nechal vyniknout Ševčíka, aby následně dorazil Malík. V 2. půli lépe začali hosté, když nejprve Hanák ve 47. minutě mířil těsně vedle a Fábry o 3. minuty později nastřelil levou tyč. Hosté kontrolovali hru a domácí do vážnější situace nepustili. V 72. minutě střílel z ostrého úhlu Tureček a k údivu všech míč skončil v brance. V samém závěru nastřelil střídající Poštolka tyč, ale na skóre se už nic nezměnilo.
Nejlepší hráči: Pavel Grebeníček - Dalibor Hanák

Kostelany n. M. - Uh. Ostroh 2:2 (1:1)
Branky: 4. vlastní, 58. Kamarád J. - 43. Lopata M., 90. Knotek A.
ŽK: 27. Ventrča J., 61. Kamarád J., 70. Tomašů M. - 27. Kunovjánek M., 40. Kovařík M., 55. Roubal A., 72. Lopata M.
ČK: 82. Roubal A. (Uh. Ostroh).
Diváci: 150.
Rozhodčí: Milan Katrňák - Jiří Boček (laik), Josef Rychlík (laik).
Kostelany n. M.: Blažek A. - Ventrča J., Tomašů M. (72. Chmelař D.), Mojžíš Jos., Mojžíš Jul., Marek D., Kunovjánek B., Kamarád J., Jaroš J., Dvouletý R., Bárta A. Trenér: Martin Vávra.
Uh. Ostroh: Mrkva J. - Vlk M., Roubal A., Procházka Z. (69. Knotek A.), Lopata M., Kunovjánek M., Kovařík M. (58. Mrkva T.), Kočiš P., Hlůšek Š., Durna M., Boček L. Trenér: Pavel Vlk.
Domácí začali útočně a už v 1. minutě mohl otevřít skóre Mojžíš J., ale jeho střelu vytlačil brankař na roh. Ve 4. minutě poslal mezi obranu past Ventrča a obránce bránící Mojžíše si při obraném zákroku dal vlastní branku. V 16. minutě vyslal prudkou střelu domácí Kamarád ale gólman opět míč vyrazil. O minutu později měl šanci hostující Boček, ale jeho prudkou střelou Blažek chytil. Ve 33. minutě vystřelil technicky Ventrča a jeho střela těsně minula. Ve 35. minutě postupoval sám Mojžíš, ale gólman ve skluzu míč vyrazil. V závěru poločasu se dočkali hosté vyrovnání po střele Lopaty. Úvod druhého poločasu mohli jít domácí do vedení, ale střelu Marka vyrazil gólman. V 58. minutě se domácí dostali do vedení z pokutového kopu zásluhou Kamaráda. V 68. minutě mohl zvýšit Dvouletý, ale jeho obstřelení brankaře zastavila tyčka. V závěru měli hosté mírný tlak, který zúročili v 90. minutě zásluhou střidajícího Knotka, který se uvolnil a překonal Blažka.
Nejlepší hráči: Josef Mojžíš - Lukáš Boček

Nezdenice - Boršice u Bl. 5:1 (1:1)
Branky: 35. Adámek R., 60. Kociňák J., 67. Bachůrek M., 75. Sviták P., 82. Mikliš M. - 4. Halík M.
ŽK: 39. Kusenda R. (Boršice u Bl.).
Rozhodčí: Roman Bednář - Jiří Dolínský, Petr Vápeník (laik).
Nezdenice: Mikulec P. - Uličník J., Sviták P. (80. Vaculík F.), Mikliš M., Kolínek R., Kociňák J., Kandrnál P., Kalina P., Bušo J. (75. Jančařík J.), Bachůrek M. (68. Lux R.), Adámek R. Trenér: Josef Pospíchal.
Boršice u Bl.: Hlůšek P. - Zimčík R., Tomšic R., Stojaspal M. (49. Kusenda P.), Nožička J., Němeček R., Kusenda R. (64. Ondra P.), Ježek P., Hotař M., Halík M. (77. Slaník J.), Bilík V. Trenér: Vítězslav Kaštánek.
V prvním poločase mohli diváci sledovat pouze podprůměrný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Branky padaly pouze po hrubkách, ve 4. minutě po centru do pokutového uzemí brankáři Mikulcovi vypadl nepochopitelně míč z rukou a Halík měl před sebou prázdnou bránu - 0:1. Poté se hosté stáhli do silné defenzivy, na kterou domácí dlouho nemohli najít recept. Ve 22. minutě nemohoucnost domácích potvrdil Bušo, který z 10 m přestřelil. Ve 35. minutě se domácí dočkali kýženého vyrovnání, kdy po centru z pravé strany došlo k hrubce, stoper se netrefil a Adámek srovnal na 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin. Druhý poločas začal ve stejném stylu, až přišla rozhodující 60. minuta, kdy na polovině vybojoval míč Kociňák, nahrál na levou stranu Bušovi, který nastřelil břevno a odražený míč sám Kociňák hlavou do prázdné brány dorazil. Hosté otevřeli hru, čehož využili domácí a o 7 minut později se k pravé tyči trefil Bachůrek. Poté se už hosté sesypali a na hřišti působilo jen jedno mužstvo. V 75. minutě z přímého volného kopu nechytatelně zvýšil technickou střelou Sviták a v 82. minutě pečetil z voleje z 25 m Mikliš.
Nejlepší hráči: Robert Kolínek - Martin Halík

Nivnice - Polešovice 5:0 (1:0)
Branky: 65., 70., 73. Skočovský D., 35., 75. Bortel L.
ŽK: 34. Suchý R., 60. Velecký V., 77.  Michalec J. - 27. Janík Z., 43. Dvouletý L., 62. Běhávka J.
Rozhodčí: Miroslav Strapina - Tomáš Václav (laik), Jan Červinka (laik).
Nivnice: Gregor L. - Velecký V., Suchý R., Skočovský D., Plessner O. (71. Popelka P.), Máčalík M., Krajčovič Z. (57. Bartoš A.), Holboj M., Bortel L. (76. Hladiš M.), Boďa M.,  Michalec J. Trenér: Ladislav Kalina.
Polešovice: Andrýsek J. - Tomeček V. (46. Lubojacký M.), Svoboda O., Kotek R., Korvas Z. (85. Bernatík T.), Janík Z., Janík M., Hasoň D., Dvouletý L., Černoch M., Běhávka J. (75. Tringela J.). Trenér: neuveden.
Utkání začalo zcela vyrovnaným soubojem, neboť se utkala mužstva z vyšších příček. V přesnosti a rychlosti ovšem začali mít brzy navrch domácí. První šance měl Skočovský, ale vše končilo na dobře chytajícím Andrýskovi. O chvíli později střílel Bortel ovšem opět se vyznamenal Andrýsek. Hosté přitlačili, srovnali hru a Kotek prověřil domácího brankaře. Skóre se měnilo až ve 35. minutě kdy zaváhání hostující obrany využil Bortel. Ve druhé půli domácí přidali ještě více na důrazu a konečně se prosadil Skočovský, který v 65. minutě zvýšil na 2:0. Stejný hráč se vzápětí dokázal prosadit i v 70. minutě a o další tři minuty později dokončil svůj čistý hattrick, když zvyšoval již na 4:0. Kanonádu domácích vzápětí zakončil Bortel, který v 75. minutě upravil na konečných 5:0.
Nejlepší hráči: Dušan Skočovský - Jiří Andrýsek

Os. Lhota - Břestek 4:1 (2:0)
Branky: 25. Jurčeka J., 29. Žajdlík M., 67. Kuban V., 84. Erdenebileg B. - 59. Zámečník M.
ŽK: 76. Jurčeka J. (Os. Lhota).
Diváci: 300.
Rozhodčí: Václav Mahdal - David Šimoník, Petr Hanáček (laik).
Os. Lhota: Šicha Z. - Žajdlík S., Žajdlík M., Zbořil S., Zbořil F., Štergenich P., Pešík E., Kuban V. (78. Erdenebileg B.), Jurčeka J. (86. Matuštík T.), Bílek P. (46. Halač J.), Bachan O. Trenér: Josef Dominik.
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Vojtěšek J. (85. Crla M.), Plevák L., Navrátil T., Martinák R. (74. Smělík  D.), Lahola I., Krystýn T. (88. Smělík M.), Jurča P., Čagánek P. Trenér: Petr Stýskal.
V Ostrožské Lhotě se před krásnou diváckou kulisou hrál od prvních minut velmi dobrý fotbal. Aktivněji začali hosté, kteří zatlačili domácí a v 9. minutě měli první šanci, kdy Zelinka si naběhl na centrovaný míč a hlavou minul branku. Od té chvíle domácí přebrali iniciativu a fyzicky začali přehrávat hosty. Ve 25. minutě se k míči dostal Jurčeka, který od půlky hřiště přehrál vše co mu stálo v cestě a přízemní střelou otevřel skóre - 1:0. Ve 29. minutě si naběhl na centrovaný míč Žajdlík, obrana hostí zaspala a tak zvýšil na 2:0. Domácí měli i další šance, ale Bilík a Jurčeka je nevyužili a proto skončil poločas 2:0. Ve druhé půli chtěli hosté udělat něco s výsledkem, a to se jim i podařilo. V 59. minutě po chybné rozehrávce domácí obrany potáhli míč, přihrávka našla Zámečníka, který přízemní střelou snížil na 2:1. Domácí po obdržené brance přidali na výkonu, začali tlačit hosty, kteří místy fyzicky nestačili a v 67. minutě zvýšil Kuban přízemní střelou na 3:1. To nebylo vše, v 84. minutě potáhli Lhoťané míč Pešíkem po levé straně a na centrovaný míč si naběhl Erdenebileg a nádherně míč dorazil na konečných 4:1.
Nejlepší hráči: Jiří Jurčeka - Petr Čagánek

Traplice - Nedakonice 0:3 (0:1)
Branky: 44., 81. Lukůvka M., 78. Beránek T.
Rozhodčí: Lukáš Mikulka - Ladislav Vranka (laik), Jaroslav Andrýsek (laik).
Traplice: Vávra J. - Trávníček Voj., Trávníček Vác., Slavík J., Polách O. (66. Maděra J.), Obdržálek M. (38. Omachlík P.), Merta Z., Kotyza R., Kolínský T., Čevela O., Blecha L. st. Trenér: Karel Světnička.
Nedakonice: Ondřej M. - Trubačík M., Šoustek P. (23. Jurášek M.), Stupka J., Sklenář J., Petek M., Lukůvka M., Klečka J., Hladký J. (81. Andrýsek M.), Bilavčík R., Beránek T. Trenér: Roman Sklenář.
V Traplících se hrál z pohledu diváků pohledný fotbal. Nedakonice byly lepším celkem a zaslouženě zvítězily. Hned ve 2. minutě domácí Merta příhrál míč Travníčkovi a ten z malého vápna střelil na branku, ale Ondřej jeho pokus vykryl. V 7. minutě se Lukůvka dostal k míči a z velkého vápna bravurně vystřelil, ale Vávra míč vyrazil na rohový kop. Ve 33. minutě kopal Polách trestný kop ovšem míč trefil pouze břevno. Blížil se konec 1. poločasu, když Beránek příhrál míč Lukůvkovi a ten krásnou střelou z 25 m otevřel skóre - 0:1. Ještě v téže minutě se uvolnil z pravé strany Bilavčík, ale Vávra chytil míč do rukou. V 50. minutě vedl krásně Klečka míč po levé straně, dostal se k brance, ale Vávra stál opět na svém místě. Od 75. minuty hrál domácí celek v devíti, neboť se mu dva zranili hráči. V 78. minutě centroval míč z pravé strany Lukůvka a Beránek z malého vápna zvýšil na 0:2. V 81. minutě kopal Lukůvka z 23 m trestný kop a krásnou střelou upravil na konečných 0:3.
Nejlepší hráči: Jaroslav Slavík - Michal Lukůvka