sal
Slovácko Sport 02 / 05 / 2013

Okresní přebor 21. kolo

Břestek - Polešovice 2:4 (0:4)
Branky: 65., 83. Čagánek P. - 8., 10. Kapetanovič J., 18. Korvas R., 44. Černoch M.
ŽK: 75. Zámečník M. - 10. Kapetanovič J., 19. Svoboda O., 63. Dvouletý L., 83. Tringela J.
Rozhodčí: Roman Bednář - Ondřej Píža, Zdeněk Tománek (laik).
Břestek: Koryčánek V. - Zelinka P., Zámečník M., Surový M., Plevák L., Martinák R., M. Bedřich, Kříž J., Frühauf R. (76. Cimbálník D.), Dvořáček R., Čagánek P.
Trenér: Petr Sonntag.
Polešovice: Pavela M. - Svoboda O. (62. Mangl R.), Omelka M. (46. Hasoň D.), Náplava P., Martykán M., Korvas R., Kapetanovič J., Dvouletý L., Durmiševič E. (66. Tringela J.), Černoch M., Březina P.
Trenér: neuveden.
V Břestku se odehrálo utkání dvou zcela rozdílných poločasů. Již od počátku měli více ze hry hosté z Polešovic. V 8. minutě Černoch našel Kapetanoviče, který bez přípravy otevřel skóre - 0:1. Již o dvě minuty později tentýž hráč dorazil míč do poloodkryté branky - 0:2. Domácí se ještě nestihli vzpamatovat a v 18. minutě zvyšoval Korvas na 0:3. Ve 44. minutě se krásně z voleje trefil Černoch - 0:4. Ve druhém poločase se obraz hry změnil a domácí přitlačili svého soupeře na jeho polovinu. V 65. minutě přišla nekrásnější akce domácích, kdy Čagánek z voleje snížil na 1:4. A tentýž hráč hlavou zkorigoval v 83. minutě výsledek na konečných 2:4.
Nejlepší hráči: Petr Čagánek - Martin Černoch

Hluk B - Kostelany n. M. 3:2 (0:2)
Branky: 57. Bachánek O., 68. Straka J., 90+2. (p) Loutocký E. - 41. Horký L., 45. Marek D.
ŽK: 39. Vojtěšek P., 58. Tinka Z., 65. Chytil R. - 63. Dvouletý R.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Štěpán Martykán - Roman Bednář, Tomáš Svoboda.
Hluk B: Kovařík F. - Tinka Z., Straka J., Loutocký E., Klabačka J., Jurásek Š., Janča P., Chytil R., Horák T., Bachánek O., Vojtěšek P. (80. Gál T.).
Trenér: Vlastimil Marek.
Kostelany n. M.: Vávra J. - Vávra M., Šimík D., Rychlík L. (77. Facalka P.), Němec M., Marek D., Jaroš J., Horký L., Facalka R., Dvouletý R., Dvouletý J.
Trenér: Martin Vávra.
V prvním poločase začali lépe domácí, měli několik šancí, ale branku se jim vstřelit nepodařilo. V posledních deseti minutách začali hosté mít převahu a ve 41. minutě vstřelil první branku Lukáš Horký. V poslední minutě využil chybu domácí obrany Dušan Marek a hosté odcházeli do šaten s vedením 0:2. Druhý poločas se vyvíjel pro domácí lépe a již v 57. minutě snížil Bachánek na 1:2. V 68. minutě si naběhl na Juráskův centr Straka a hlavou srovnal na 2:2. V 92. minutě zahrál hostující obránce rukou v pokutovém území. Nařízený pokutový kop Erik Loutocký proměnil a domácí zvítězili 3:2.
Nejlepší hráči: Robin Chytil - David Šimík

Kudlovice - Bánov 1:0 (1:0)
Branky: 13. Bednařík M.
ŽK: 87. Zedek J. - 40. Polanský L., 87. Horňák L.
Rozhodčí: Tomáš Mlček - Martin Zelený, Antonín Janošek.
Kudlovice: Tomaštík M. - Zedek J., Suchoň P. (90. Grebeníček O.), Straka P., Maňásek M., Koutník P., Ježek P. ml., Chmelař P., Hruška M. (74. Bohun P.), Bořuta T. (85. Bělíček K.), Bednařík M.
Trenér: Petr Ježek st.
Bánov: Franc P. - Staroba P., Ryšávka F., Polanský L., Mahdalíček P., Mahdal L., Lux R., Kotil R., Horňák L., Guryča R., Dalajka M.
Utkání začalo za silného větru, který pomáhal v prvním poločase domácím. Pomáhal jim k útočným akcím, ale branku netrefovali. Ve 13. minutě zahrávali domácí přímý kop. K míči se postavil Bednařík, krásnou střelou obstřelil zeď a domácí se ujali vedení 1:0. Poté byli do konce slabší hosté a dostávali se pouze po šestnáctku. Druhý poločas začali tlakem domácí, kdy měli na začátku sérii rohů, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Poté ovládli hru hosté a domácí za půlku pouštěli jen z brejků. V 90. minutě mohl srovnat Lux, kdy měl před sebou prázdnou bránu, ale míč mu u nohy přeskočil, a tak si domácí oddechli a vyhráli 1:0.
Nejlepší hráči: Jakub Zedek - Petr Mahdalíček

Mařatice - Košíky 1:1 (0:1)
Branky: 65. Lžičář M. - 24. Večeřa T.
ŽK: 87. Večeřa T. (Košíky).
Diváci: 60.
Rozhodčí: Tomáš Polášek - Jan Duna (laik), Rostilav Pól (laik).
Mařatice: Hanák A. - Zbořil S., Vyorálek D., Širůčka M., Slavík M., Prekop D., Mrva M., Lžičář M., Janků A., Ižo F. (25. Měrka R.), Flašar J.
Trenér: Afonso Maquete.
Košíky: Ondruch A. - Večeřa T., Šlechta Z., Surovec M., Přílučík L., Poháněl K., Ovsík J., Mařák P. (63. Ovsík M.), Kaštánek J. (70. Hastík P.), Fedor J. (73. Vojtek P.), Bémer Z.
Trenér: Vítězslav Kaštánek.
Zápas v Mařaticích nebyl souboj dvou, ale tří. Oba týmy bojovaly víc s povrchem hřiště než mezi sebou. Košíky byly v prvním poločase lepším týmem a ve 24. minutě jejich snahu zúročil Večeřa, který na půlce sám dostal míč a v koncovce byl neomylný. Domácí zahrozili ve 41. minutě, když jeden z útočníků nastřelil tyč Ondruchovy branky. Ve druhém poločase začali domácí více tlačit. V 62. minutě Košíky od vyrovnání zachránila opět tyč, ale o tři minuty později po centru z rohového kopu vyrovnával hlavou Lžičař. Mařatice se pokusili urvat vítězství na svou stranu, ale ani drtivý tlak jim nebyl nic platný, a proto se soupeři rozešli smírně 1:1.
Nejlepší hráči: Adam Janků - Tomáš Večeřa

Nezdenice - Slovácko C 0:2 (0:0)
Branky: 61. Heger D., 80. Balaštík A.
ŽK: 62. Adámek R. - 60. Salajka L.
Rozhodčí: Michal Kubíček - Volodymyr Korolovych, Petr Vápeník (laik).
Nezdenice: Malaska T. - Valter L. (60. Adámek R.), Uličník J., Skočovský D., Mikliš M., Kukuča L., Krčma L. (78. Jančařík J.), Kolínek L., Kociňák J., Kandrnál P., Bušo J.
Trenér: Lubomír Valter.
Slovácko C: Urbánek F. - Zemánek J. (60. Mikulášek R.), Šišák V., Salajka L., Paška L., Ohnutek T., Heger D., David T., Bučák M. (88. Horák Z.), Balaštík A., Abrhám F.
Trenér: Ladislav Pochylý.
Obě mužstva nastoupila k zápasu nervózně, což se projevilo i na stylu hry. V té bylo hodně nepřesností a minimum šancí. V první půli se tak diváci žádné branky, ani kloudné akce nedočkali. Začátek druhé půle byl jako přes kopírák. Klid na kopačky hostů přinesl v 61. minutě střídající Mikulášek, který krásným centrem vybídl Hegera ke skórování. Od této chvíle se iniciativy chopili hosté a domácí zatlačili na jejich polovinu. Druhou branku do sítě domácích v 80. minutě zařídil po samostatné akci Balaštík, který prošel přes čtyři obránce a poslal míč do protipohybu brankáře. Hosté si ještě dokázali vypracovat dvě šance, ale obě krásné střely skončily těsně vedle levé tyčky, respektive na ní.
Nejlepší hráči: Libor Kolínek - Tomáš Ohnutek

Šumice - Drslavice 3:0 (1:0)
Branky: 10., 60. Kunovský R., 77. (p) Žampach Jan
ŽK: 62. Kandrnál M. - 26. Machálek J., 35. Kňazeje T., 39. Mikulinec R., 50. Věrný R.
ČK: 49. Kňazeje T. (Drslavice).
Diváci: 200.
Rozhodčí: Václav Mahdal - Josef Masař, Roman Horčica (laik).
Šumice: Šidlo M. - Žampach V., Žampach Jos., Žampach Jan, Šojdr R., Šmíd L., Pilka I. (74. Marek V.), Machala P. (85. Valášek P.), Kunovský R., Kelíšek M. (42. Vykydal M.), Kandrnál M. Trenér: Josef Janíček.
Drslavice: Hroch M. - Vystrčil M., Vidrman T., Věrný R., Šobáň J., Přecechtěl P. ml., Orlovský M., Mikulinec R., Machálek J., Machálek I., Kňazeje T. Trenér: Přemysl Přecechtěl st.
Domácí se dostali do vedení už v 10. minutě, kdy si na centrovaný míč naběhl Kunovský, Hroch špatně dosáhl na míč a Kunovský hlavou doklepl. Od té chvíle se hrál velmi kvalitní fotbal z obou stran. Domácí se mohli dočkat ve 20. minutě navýšení, ale Žampach a Šojdr své šance z malého vápna nevyužili, proto skončil 1. poločas 1:0 pro domácí. Ve druhém poločase se hra začala vyvíjet pro domácí, kteří začali hrát přesilovku od 49. minuty. V 60. minutě si opět naběhl Kunovský a doklepl na 2:0. Drslavice byly v útoku bezzubé, a toho využili domácí, kteří v 77. minutě po faulu v šestnáctce kopali pokutový kop. Žampach se nemýlil - 3:0.
Nejlepší hráči: Matěj Kandrnál - Martin Orlovský

Vlčnov - Kunovice 2:1 (1:1)
Branky: 22. (p), 65. Kameník Jan - 19. (p) Baný J.
ŽK: 14. Křapa Martin, 78. Kameník Jan - 38. Sklenář J., 60. Baný J., 83. Petřek V.
Diváci: 150.
Rozhodčí: Martin Fišera - Lukáš Libosvár, Miroslav Strapina
Vlčnov: Křapa M.- Zemek P., Palinek J., Miroš J., Leško I. (46. Fibichr J.), Kameník Jan, Kameník Jak. (87. Flasar J.), Hořejší P., Hlahůlek M., Bída I. (65. Machala D.), Matějíček M. Trenér: Vít Bělohlávek.
Kunovice: Noha J. - Střelec T., Sklenář J., Schubert T. (70. Mareček M.), Lahodný M. (66. Petřek V.), Kučera M., Krček L., Hána M. (46. Lahodný J.), Černý L., Brim O., Baný J.
Trenér: Pavel Strakáč.
Lépe začali hosté z Kunovic, když už v 19. minutě musel za záchrannou brzdu zatáhnout až domácí gólman Křapa, po jehož zákroku proměnil pokutový kop Baný - 0:1. Domácí s odpovědí dlouho neotáleli. Ve 22. minutě fauloval Jana Kameníka v pokutovém území gólman Noha. Byl z toho 2. pokutový kop, k němuž se postavil sám Kameník, který s přehledem Nohu překonal - 1:1. Do 2. poločasu opět naskočila obě družstva velmi aktivně, z tlaku domácí těžili v 65. minutě i po nepřehledné situaci, kdy se uprostřed pokutového území nejlépe orientoval Kameník, brankař Noha se marně natahoval k pravé tyči - 2:1. Hosté se nechtěli vzdát a vsadili vše na útok, ovšem jejich útoky byly bezzubé.
Nejlepší hráči: Jan Kameník - Jaroslav Baný