Vodácká 30: Triumf Studničkové, kouč Pjajčík druhý

Ostrožská Nová Ves Sport 02 / 02 / 2022

Kanoisté TJ Ostrožská Nová Ves se během zimní přípravy premiérově postavili na start už kultovního závodu Vodácká 30 v Orlických horách, který je vodáckým mistrovstvím republiky v běhu na lyžích. Jeho dvaadvacátý ročník absolvovala šestice vodáků od jezera Čtverec, z vítězství se radovala na kratší sedmikilometrové trati Klára Studničková.

„I když závod provázelo nádherné slunečné počasí, čerstvá sněhová nadílka dala všem závodníkům hodně zabrat,“ uvedl Vít Pjajčík, trenér a předseda novoveského oddílu.

Kanoisté Klára Studničková a Lukáš Zálešák jeli „jen“ sedmikilometrovou trať a patřili k nejlepším. Studničkovou svou kategorii vyhrála a její týmový parťák dojel šestý. Na zbytek výpravy však čekalo 30 kilometrů.

Nejlepšího výsledku dosáhl patnáctiletý kajakář Štěpán Janoška, který trať zvládl za 2:37,46 hodiny a mezi juniory byl klasifikován na šestém místě. „K překvapení všech sice dojel do cíle z opačné strany, ale rozhodčí jeho výkon uznali,“ podotkl s úsměvem Pjajčík, který byl jen o čtvrt hodiny pomalejší než Janoška. Třiapadesátiletý trenér tak mezi veterány obsadil skvělé druhé místo. „Ale sáhnul jsem si na samé dno svých sil,“ přiznal.

Těsně za ním dorazil šestnáctiletý kajakář Richard Podráský. Když do cíle u chaty Bedřichovka dorazil jeho vrstevník Tomáš Cícha, běžkařský areál v Orlickém Záhoří už zalilo umělé osvětlení. „Tom si dal porci deseti kilometrů navíc… Na trati vedoucí k Pěticestí a následně kolem vrcholku Homole totiž v zápalu boje a vyčerpání ztratil orientaci,“ vysvětlil Pjajčík.

Absolutní špička stáhla čas pod dvě hodiny, nejrychleji zvládl závod klasickou technikou jedenačtyřicetiletý Jaroslav Ehl z EHL teamu (1:49,28 hod.).

autor: ceh, vp