Prchlík je dvojnásobným šampionem Slovenska

Ostrožská Nová Ves Vodní sporty 08 / 02 / 2019

Šestice kajakářů TJ Ostrožská Nová Ves byla nepřehlédnutelná na mistrovství Slovenska v pádlování na trenažerech, jehož dějištěm byl jedno z bratislavských obchodních center. Zlatý double se podařil čtrnáctiletému Ondřeji Prchlíkovi, který vyhrál závod na 200 i 1000 metrů!
„Jakožto jediný zástupce České republiky jsme na zajímavé sportovní šou dosáhli až nečekaných výsledků. Vždyť na trenažery usedli i držitelé olympijských medailí a světových titulů,“ těšilo Víta Pjajčíka, předsedu klubu od Kunovské tabule.
Nejvíce zazářila hvězda Ondřeje Prchlíka. Na kilometrové trati vyhrál s náskokem deseti sekund před Iliašem z Nováků. Stejného soupeře porazil i ve sprintu na 200 metrů, v cíli byl rychlejší o bezmála půldruhé sekundy. Těsně pod stupni vítězů skončil o rok mladší Tomáš Cícha. Prchlíkův deblový spolujezdec Filip Váverka obsadil pátá místa a kadet Josef Húsek šestá. Finálové brány tak neodemknul jen Michal Pjajčík. „Jezdilo se na strojích dánské firmy, která se pyšní dlouholetou tradicí výroby nejlepších trenažerů na světě. Z rozjížděk postoupilo vždy osm nejrychlejších do finále, byla to určitě zajímavá zkušenost,“ prozradil Pjajčík.

autor: vp, ceh