Vojtěšek nečekaně skončil, štafetu převzal Zlínský

Vojtěšek nečekaně skončil, štafetu převzal Zlínský
Foto: Facebook  /  Aleš Zlínský si koučování syna Davida neužije, vrací se totiž do 1.FC Slovácko.
Hluk Sport 15 / 07 / 2022

Šok! Fotbalisté Spartaku Hluk, kteří až do posledních kol proháněli suveréna krajské I.A třídy z Osvětiman, hlásí trenérskou rošádu. Na lavičce nečekaně skončil úspěšný Jiří Vojtěšek, kterého vystřídal Aleš Zlínský, dosavadní kouč hluckých dorostenců, vítězů krajské soutěže.

„Jirka skončil na vlastní žádost, z osobních důvodů. Jeho odchod mě překvapil. Za tři roky s týmem udělal kus práce, klobouk dolů,“ smekl Zlínský. Redakce se snažila kontaktovat i Vojtěška, ale nezvedal mobilní telefon.

S nabídkou Zlínského oslovil předseda klubu Zdeněk Horák. „Nechal jsem si to projít hlavou a souhlasil, snahou totiž je zapracovat do týmu kluky z dorostu, takže jde o logický krok,“ pokračoval bývalý fotbalista Uherského Hradiště, Zlína, Olomouce nebo Kunovic, který už jednou na hlucké lavičce stál. Před sedmi lety dělal asistenta Václavu Uhlířovi.

Do letní přípravy hned naskočila šestice talentovaných dorostenců Polách, Soviš, Pančík, Frühauf a Matejka se Škorcem, kteří si už připsali starty v „áčku“ v uplynulé sezoně. Na seznamu však chybí trenérův syn David. „Vrací se zpátky do Slovácka, je jeho hráčem,“ vysvětlil Zlínský. Počítat už nemůže ani se službami Crly, který zamířil do Rakouska.

Staronovými tvářemi v týmu jsou Richard Vaďura, který ukončil studijní pobyt v Madridu, a Roman Martiš ze Slavkova. Jeho bratr Martin navíc po operaci už zahájil rekonvalescenci a pozvolna se zapojí do tréninkového procesu. „Snad se v polovině sezony vrátí na trávník,“ přeje si čtyřiačtyřicetiletý lodivod, kterého těší, že v týmu zůstávají klíčové osobnosti Sopůšek se Zelinkou. „Ještě jsme rozhodili sítě, uvidíme, kdo v nich uvízne. Hlavně potřebujeme stopera,“ dodal.

I když Hluk letos až do posledních kol proháněl Osvětimany a v případě, že by odmítly postoupit, byl připravený zaskočit, do nové sezony nemá postupové ambice. „Chceme do kádru zařazovat dorostence a vyhrávat hlavně doma. O postupu nikdo nemluví, ale uvidíme po podzimu,“ naznačil možnou změnu cílů Zlínský. Jeho výběr čeká už ve středu první přípravný zápas, doma od 18 hodin vyzve Vnorovy. V sobotu jede do Brumova a o týden později ještě změří síly se Slováckem U18.

Tagy článku

TOPlist