Volejbalisté doma vyhořeli

Staré Město Sport 19 / 01 / 2010

Kment a spol. už potřetí za sebou neuhráli ani set, v tabulce už jsou sedmí

Kompletní kádr představili prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město v souboji s pražskými vysokoškoláky. Kouč Bedřich Dosoudil měl k dispozici „farmáře“ Přikryla i novou posilu univerzála Aleše Patáka, který přišel na hostování ze Zlína. Jenže vítězství se nedočkali, neboť se dopustili spousty zbytečných chyb.

Staré Město - MFF Praha 0:3 (-23, -13, -22)
Staroměstští přitom úvodní set dobře rozehráli, když hlavně zásluhou es při servisu Hericha otočili z 8:11 na 13:8. V útoku byl nepřehlédnutelná i posila Paták, ale náskok 18:14 a ještě 22:20 se rozplynul. Domácí totiž chybovali hlavně na přihrávce a nedůrazu v útoku. Hosté v jednom postavení otočili na 23:22, domácí ještě srovnali, ale následující setbol hostů zkaženou přihrávkou sami proměnili. Ztracená koncovka úvodního setu zůstala v hlavách domácích v setu druhém, který skončil výrazným bodovým rozdílem. Ani řada změn v sestavě nepřinesla do hry volejbalistů VSK potřebný klid a jistotu a po vyrovnaném průběhu chybovali v koncovce třetího setu a zápas ztratili.

Staré Město - ČZU Praha B 0:3 (-22, -13, -29)
Největším problémem VSK proti Pražanům byla přihrávka, proto trenér Dosoudil zařadil na post libera nejlepšího přihrávače Špalka. Změna se osvědčila, ale zase vyhořeli smečaři, jejichž úspěšnost byla velmi nízká. Jenom v prvním setu útokem do autu, do bloku nebo do sítě při tzv. „bodovkách“  věnovali soupeři 12 bodů! Podle výsledku setu 22:25 měl být při větší úspěšnosti celkový účet minimálně opačný. Druhý set začali domácí naprosto katastroficky, když první bod zaznamenali až za stavu 0:7. A stejně jako v pátečním zápase jej jednoznačně prohráli. Zlepšení ve třetím setu, když otočili stav 11:15 na 16:15, vykřesalo ještě jiskřičku naděje. Domácí zabojovali a dospěli i ke dvěma setbolům 24:22. Ale opět chybovali při bodovém útoku. Ani další setbol 25:24 neproměnili a šanci na zisk setu a případný zvrat v utkání definitivně pohřbili dvěma zkaženými servisy. Hosté pak proměnili svůj čtvrtý mečbol v konečné vítězství útokem domácích do autu.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Janouch, Pospíšil, Herich, Kment, Erman, Maděra, Špalek, Přikryl, Paták, Pecháček, Brauner.

autor: PETR STRAKA