Volejbalisté válí, už jsou druzí

Staré Město Sport 23 / 11 / 2010

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město zakončili první polovinu soutěže parádním dvojbojem se zálohou extraligového Brna. Na Širůchu vyslance z moravské metropole přehráli 3:1, aby v odvetě za stavu 0:2 otočili kormidlem zápasu a slavili vítězství v tie-breaku.
Staré Město - Brno B 3:1 (23, 19, -21, 28)
Jelikož kapitána Kmenta trápí bolavá záda, trenér Petr Karabec na blok postavil „farmáře“ Navláčila a využil i smečaře Bartoše. Dále hráli Kamler, Pecháček, Pospíšil a Svoboda, na liberu Špalek. V úvodním setu domácí dotahovali jednobodový náskok Brna až do koncovky 18:17. Dvěma úspěšnými bloky šli do vedení 23:21 a bezchybným závěrem set získali. Ve druhém zásluhou výbornému servisu Bartoše a skvělým blokům získali rozhodující náskok 12:6 a trpělivou hrou jej dotáhli až k vítězné koncovce. Ani stav 0:2 však Brňany nepoložil a vynutili si čtvrtý set, do kterého trenér Karabec poslal  nahrávače Ference a místo Pospíšila na blok Koláčka. Hosté pokračovali ve výborném výkonu a v polovině setu vedli až 14:9. Domácí s velkým nasazením náskok postupně eliminovali. Skvěle se rozehrál Svoboda, který výborným servisem přispěl několika přímými body ke zvratu. Domácí vedli 21:18, ale po chybách ztráceli 22:23. Ve strhující koncovce měli hosté postupně pět setbolů, ale nakonec slavil konečné vítězství VSK. Hned první mečbol proměnil jeho nejlepší hráč Svoboda.
Brno B - Staré Město 2:3 (20, 22, -20, -26, -14)
Začátek zápasu zastihl hosty v nedbalkách a po sérii nepřesností ztráceli až 13:19, což už nebylo v jejich silách zvrátit. Hráči VSK nastoupili s jedinou změnou v sestavě, když Navláčila nahradil na bloku Kment. Ještě úvod druhého setu pro jeho partu nevěstil nic dobrého. Brňané riskantním servisem zatlačili soupeře do defenzivy a výsledkem byla bodová ztráta opět až 13:19. Zlepšená hra v koncovce  s dobrou obranou na síti i v poli skóre kosmeticky  upravila, ale set znovu patřil domácím. Až třetí set přinesl odlišný scénář, Staroměstští získali rozhodující body při postavení předních hráčů Svoboda, Pecháček, Koláček a především výbornou obranou na síti docílili snížení. Čtvrtý set se výrazně podobal pátečnímu v hale na Širůchu. Hosté v koncovce ztráceli 20:23, pak měli setbol 24:23, aby odvraceli mečbol (25:24), ale nakonec proměnili třetí setbol. V infarktovém tie-breaku získali sice hosté dvoubodové vedení 6:4, ale pak Brno otočilo na 9:8 a postupně vedlo o jeden bod až do stavu 12:11. První mečbol ještě nevyužili, ale při druhém už byl dvojblok Svoboda, Koláček úspěšný.

autor: PETR STRAKA