Volejbalisté VSK mají jistotu play off

Staré Město Sport 22 / 01 / 2015

Základní část dohrají prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město bez stresů. Před posledním hracím víkendem totiž mají jistotu postupu do play off. Průnik mezi osm nejlepších potvrdili tříbodovým vítězstvím na palubovce Nymburku. Soupeře pro čtvrtfinále ale ještě neznají.
Turnov - St. Město 3:1
Kouč Petr Karabec měl při absenci střídajících hráčů Zlína k dispozici jen základní šestku Kment, Kamler, Skyba, Zábranský, Maděr, Salava. Na lavičce byl jen Kroča, který hostuje z Nivnice.
Hosté se po dlouhé cestě na sever Čech dostávali do tempa jen pomalu a brzy ztráceli. Když při druhém technickém time outu prohrávali 8:16, set byl ztracený. Druhý už byl ale vyrovnanější. V jeho průběhu Staroměstští dokonce vedli, ale ve vyrovnané koncovce od stavu 21:22 se nevyvarovali chyb a v jednom postavení set ztratili. S poraženeckou náladou zahájili i třetí sadu. Ani za stavu 12:16 ještě ale nehodili flintu do žita, trpělivou hrou a bojovností srovnali krok a za stavu 24:23 proměnili hned první setbol. V závěrečném setu měli šanci na zvrat, postupně vedli až 18:13, ale chyby v přihrávce i v útoku přispěly ke srovnání. Ještě za stavu 23:22 sahali aspoň po bodu, ale zkažený servis a dva útoky zápas ukončily. Sety 17, 21, -23, 23.
Nymburk - St. Město 0:3
I když Nymburku patří třetí příčka, hosté předvedli jeden z nejlepších výkonů v sezoně a soupeře k ničemu nepustili. V prvním setu šli do vedení 8:4 a náskok postupně navyšovali, když na servisu řádil Skyba. I druhý set se hrál v režii borců ze Širůchu, kterým se dařilo na servisu, ale i na bloku a útoku z kůlu. V polovině setu tak vedli 16:10 a set už nepustili, když proměnili druhý setbol po útoku středem. Závěrečný set se zpočátku nevyvíjel pro hosty příznivě, prohrávali 9:12 a 14:16, ale k obratu zavelel kapitán Kment, který svým servisem dokonale rozvrátil přihrávku domácích. Staroměstští šňůrou sedmi bodů otočili výsledek a koncovku už si zkušeně pohlídali. Sety -18, -19, -21.

1. ČZU Praha B    16    1    1    3    54:21    51
2. Č. Budějovice    11    1    5    4    46:36    40
3. Nymburk    12    1    0    8    42:31    38
4. Turnov    8    6    1    6    47:36    37
5. Brno B    10    3    0    8    42:33    36
6. St. Město    11    0    2    8    42:34    35
7. Dobřichovice    10    0    5    6    43:37    35
8. Choceň    7    2    4    8    36:43    29