VSK bere konečně plný počet bodů

Staré Město Sport 27 / 10 / 2016

Konečně! Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město se na čtvrtý pokus dočkali plného bodového zisku z víkendového dvoukola, když na domácí palubovce proti Turnovu a ČZU Praha ztratili pouhopouhý set. V průběžné tabulce tak poskočili na šesté místo.
STARÉ MĚSTO - Turnov 3:1
I když hosté přijeli i se čtyřmi extraligovými borci, odjeli s prázdnou. Staroměstští totiž do zápasu vlétli jako tajfun, po výborném servisu Motyčky vedli 10:3, pak 14:4 a soupeře k ničemu nepustili. Po zisku setu polevili, zaspali úvod druhé sady a postupně ztráceli až 12:18. V koncovce ještě stav otočili na 23:22, ale dvěma chybami v útoku (do sítě a do autu) přihráli set na stranu soupeře. Ze zbytečné ztráty setu se rychle otřepali, opět zaúřadoval Motyčka na servisu a sedmibodovou šňůrou otočili stav 10:11 na 17:11. Ve zbytku setu spolehlivě ztrátovali a jednoznačně jej získali. Odpor soupeře pak definitivně zlomili ve čtvrtém setu za stavu 7:6. Nepříjemný servis Skyby, výborné bloky a spolehlivý útok posunuly vedení VSK až na 13:6, což nakonec rozhodlo. I když Severočeši ještě snížili na rozdíl jediného bodu (19:18), při servisu nahrávače Truonga domácí odskočili na 23:19 a první mečbol za stavu 24:20 proměnil jednoblokem kapitán Maděra. Sety 13, -23, 18, 20.
STARÉ MĚSTO - ČZU Praha 3:0
Domácí zpočátku více chybovali, Pražané naopak úspěšně riskovali na servisu a „ujeli“ na 13:8. Jenže pak borci VSK v jednom postavení otočili při plachtícím servisu Janečky a výborné hře na síti v podání Skyby a Adamce. Průběžně tak vedli 15:13, 20:16 a v koncovce 23:18. Vzápětí však zkolabovali na příjmu a chybovali v útoku, čímž soupeři darovali setbol (23:24)! Kritickou chvíli ale Maděra a spol. zvládli a za stavu 26:25 proměnili setbol. Druhý set patřil jednoznačně domácím, které nasměroval k vítězství servis Truonga, po němž byl na ukazateli skóre stav 6:0. Staroměstští soupeře válcovali, vedli 10:3, v závěru 24:14 a nebylo co řešit. Vyrovnaný třetí set se rozhodl v koncovce, kterou opět zvládli lépe domácí, kteří otočili z 21:23 na 24:23, aby vzápětí odmítli první setbol. Využili až třetí, když útok soupeře vytloukl dvojblok Janečka, Kvapilík. Sety 25, 15, 25.
STARÉ MĚSTO: Maděra, Truong, Skyba, Motyčka, Adamec, Janečka, libero Bláha, střídal Kvapilík.