VSK: Cenný bod a kolaps

Staré Město Sport 05 / 02 / 2016

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město si koledují o ještě větší problémy. V úvodním dvoukole skupiny o udržení si připsali do tabulky pouhý bod, když utrpěli výprask na palubovce posledních Domažlic.
MFF Praha - STARÉ MĚSTO 3:2
Staroměstští začali s velkým elánem, dařil se jim servis, především v podání Maděry, spolehlivě přihrávali a bodovali i útokem na síti. Výsledkem byl zisk dvou setů, když zvláště ve druhém soupeře jasně válcovali. Jenže ve třetí sadě se začala karta obracet... Vysokoškoláci zlepšili servis a utekli na 9:4. Hosté sice manko v koncovce smazali, vyrovnali na 23:23, ale po chybě set ztratili. Zklamání z nedohrané koncovky se projevilo na jistotě ve hře Kmenta a spol., kteří čtvrtý set doslova odevzdali. V tie-breaku ještě vedli 7:5, ale vzápětí soupeři povolili šest bodů v řadě a pak už pokazili vše, na co sáhli. „Před zápasem bych bod bral, ale vzhledem k jeho průběhu jsem z výsledku zklamaný,“ konstatoval kouč Petr Karabec. Sety -20, -18, 23, 13, 8.
Domažlice - STARÉ MĚSTO 3:0
Hosté  odehráli zápas v duchu závěrečných setů v Praze. S řadou chyb především na přihrávce po tříbodových šňůrách domácích tahali po celý úvodní set za kratší konec. Ve druhém se sice zlepšili, ale za stavu 22:22 nezvládli koncovku, když chybovali na příjmu a set ztratili. Závěrečný set už odehráli v útlumu, kolabovali při servisu Phama a do hry se už nedostali. Sety 20, 22, 15.
STARÉ MĚSTO: Truong, Kment, Skyba, Zábranský, Maděra, Bláha, libero Kroča, střídali Kamler, Adamec, Karabec, Vičar.