VSK hrozí absence tří opor

VSK hrozí absence tří opor
Staré Město Sport 23 / 02 / 2011

Volejbalisté Starého Města líčí na nepříjemné Dobřichovice

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město proletěli do semifinále jako vítr, záloze extraligového Brna povolili v každém střetnutí jen set. Jenže v bitvě o finále je čekají Dobřichovice, podstatně těžší a zkušenější soupeř, kterého v základní části jako jediného neporazili...
„Středočeši mají zkušeností na rozdávání, už léta se pohybují na prvoligové špici. Jenže to stejné platí o nás, takže očekávám bitvu jako řemen. Asi rozhodne momentální forma a menší množství chyb, těžko se totiž něčím překvapíme,“ říká Petr Karabec, kouč Starého Města, které se v základní části Dobřichovicím dvakrát poklonilo po pětisetovém dramatu.
V neprospěch borců ze Širůchu však nehraje jen vzájemná bilance, ale i výhoda domácího prostředí v případném pátém rozhodujícím zápase, která je rovněž na straně týmu od Berounky. „Určitě je to výrazný handicap. Dobřichovická hala je totiž zcela specifická, ať už nízkým stropem nebo nevelikostí. Ale jedeme minimálně pro jedno vítězství,“ prohlásil Karabec.
Speciální přípravu na semifinálovou sérii neplánuje. „Žádné novinky, pokračujeme v zaběhlém scénáři tří tréninků týdně. Jinak to ani nejde, spousta kluků má pracovní a osobní povinnosti, které je často ani na trénink nepustí,“ vysvětlil hrající staroměstský kormidelník, který má však tři vrásky na čele.
Hned tři hráči, kteří byli strůjci hladkého postupu do semifinále, nejsou totiž zcela zdravotně fit a nad jejich startem se vznáší otazník. „Špalek s Patákem mají natažené rameno a kapitána Svobodu trápí bolavá záda. Ale snad se všichni dají včas dopořádku,“ přeje si Karabec, který určitě do  hry nenasadí farmáře Bartoše, jehož ruku zdobí sádra.
Ani tak ale Staroměstští cíle nemění, prahnou po finále. „Kdybychom do něj nepostoupili, budu zklamaný,“ zopakoval bývalý vynikající reprezentant a mistr republiky v dresu Odoleny Vody. A jak na Dobřichovice?
„Hlavně to chce rozvahu, klid a vyvarovat se chyb. Když budeme hrát, co umíme, soupeře pošleme do boje o bronz. Ideální by bylo vyhrát jednou venku a před vlastními fanoušky pak finále potvrdit,“ přeje si Karabec.   

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace