VSK jako parní válec, na servisu řádili Šulc a Kozák

Staré Město Sport 26 / 10 / 2018

Šest bodů, skóre 6:0! To je luxusní bilance prvoligových volejbalistů VSK Staré Město z domácího dvojzápasu s Dobřichovicemi a MFF Praha. Kamlerovi boys se tak posunuli už na třetí místo tabulky.
STARÉ MĚSTO - Dobřichovice 3:0
Staroměstští měli ze zkušeného soupeře jisté obavy, ale zbytečně. Jakmile setřásli úvodní nervozitu, převzali otěže zápasu. Hlavně pak skvěle servírovali a spolehlivě proměňovali bodovky. Hned úvodní setbol proměnili dvojblokem Varous, Čech. Výrazný bodový rozdíl hosty zaskočil, ale borci VSK pokračovali v náporu. Vycházel jim smečovaný servis, který úplně rozhodl přihrávku soupeře. Výrazné vedení domácí zakončili proměněným setbolem po smeči blokaře Skyby z handy. Středočeši sice ještě nehodili flintu do žita, ve třetím setu vedli 7:5, ale pak se na servisu rozjel Kozák, který šňůrou sedmi bodů skóre otočil. Domácí si už pak vítězství vzít nenechali, tečku za zápasem udělal útok Čecha. Sety 18, 18, 18.
STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:0
Týmy od začátku výborně servírovaly i útočily, takže se až do stavu 16:16 přetahovali o body. Až pak se vynikajícím servisem prezentoval nahrávač Šulc a po něm Kozák, kteří domácím zajistili rozhodující vedení 23:18. První setbol proměnil esem ze servisu střídající Dřímal. Druhý set domácí odehráli v naprosté pohodě, vedli 12:7, po skvělé práci blokařů dokonce až 18:8 a soupeř rezignoval. Koncovku pak rozhodl čtyřmi razantními servisy Dřímal. Třetí sada byla vyrovnaná jen do stavu 9:9, pak znovu přišel na servis Kozák, který si připsal čtyřbodovou šňůru a nasměroval tým k jasnému vítězství. Sety 19, 11, 19.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Čech, Janečka, Skyba, Kozák, Varous, na liberu Kroča. Střídali Bláha, Janečka, Dřímal, Klimeš.