VSK jde do boje! Extraligovou misi začíná v Brně

VSK jde do boje! Extraligovou misi začíná v Brně
Foto: sal  /  Pěsti drží i fanda - Volejbalisté VSK Staré Město vyrukují do extraligy i se psím maskotem Fandou. Přinese svěřencům kouče Petra Karabce štěstí?
Staré Město Sport 22 / 10 / 2012

Prioritou volejbalistů Starého Města je záchrana

Den D je tady! Volejbalisté VSK Staré Město jdou do boje! Dnes před televizními kamerami zažijí na palubovce Brna extraligovou premiéru. Že by se jim nervozitou rozklepala kolena, to si kouč Petr Karabec nemyslí. „S prvním servisem bude případná nervozita pryč, kluci jsou natěšení, chtějí se poprat o dobrý výsledek. Ale favoritem je samozřejmě soupeř,“ prohlásil Karabec.
Borci ze Širůchu po pravdě nemají co ztratit, pod Špilberkem od nich nikdo zázraky nečeká. Ale na druhou stranu už v přípravě prokázali, že mají pro strach uděláno. Na lopatky třeba položili Zlín, který patří k české špičce. „Brno hraje extraligový střed, má kádr poskládaný z mladých hráčů, kteří už spolu nějaký pátek hrají. A jestli vydrží pohromadě, budou se stále zlepšovat. Soupeře jsem viděl v přípravě ve Šlapanicích, kde jim ale ve středu chyběl zkušený Klapal,“ nahlédl do zápisníků ze špionáže prvního extraligového protivníka Karabec.
Staroměstští jsou v plné zbroji, nehlásí žádné ztráty. Koleno pobolívalo pouze Vašíčka, ale nejde o nic vážného, takže se na palubovce objeví. Je totiž členem základní šestky. Kdo jej doplní? „O základní šestce už mám pár dní jasno. Na Brno vyrukujeme v sestavě Kamler, Kment, Vašíček, Erman, Koláček, Skyba a libero Špalek. Když zahrajeme standard, máme na to odehrát vyrovnanou partii,“ je přesvědčený zkušený lodivod na lavičce extraligového nováčka, který jen doufá, že elitní linie vydrží beze změn co nejdéle...
Do základu se tak nevyšla druhá letní posila Petr Sedláček, bývalý kapitán extraligového Zlína, kterého klub získal po „přetahované“ se slovenskou Myjavou. „Trénuje s námi teprve tři týdny, pomalu se rozkoukává a sehrává. Ještě potřebuje čas,“ řekl na adresu jedenačtyřicetiletého harcovníka Karabec.
Staroměstská mise má jediný cíl, udržet extraligovou příslušnost. „Soustředíme se jen na nejbližší zápas, nic jiného nás nezajímá. Hodně je pro nás důležité, abychom občas vyhráli a nedostávali na frak, i sebevědomí a psychika hrají důležitou roli,“ uvědomuje si mistr republiky z roku 1996 v dresu Odoleny Vody. Že by po letech naskočil do extraligového vlaku, zatím neuvažuje. „V nouzi nejvyšší snad. Ale zatím nejsem připravený, vždyť ani netrénuju,“ říká Karabec, který v Brně nebude ani na soupisce. Televizní kamery jeho armádu prý nevykolejí. „Atmosféra extraligy je natolik pohltí, že si kamer ani nevšimnou. Určitě je nijak neovlivní,“ má jasno kormidelník.
A jeho tip na dnešní bitvu? „Nikdy netipuju, ale věřím, že kluci favorizované Brno potrápí,“ odpověděl Karabec. Historicky první duel Starého Města na extraligovém jevišti začíná ve 20.10, přímým přenosem jej vysílá ČT Sport.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace