VSK je v play-off, narazí na Beskydy

Staré Město Sport 25 / 01 / 2019

Za minutu dvanáct proklouzli do vyřazovacích bojů prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město, kteří v posledních dvou kolech základní části vybojovali čtyři body, když zvládli dvě pětisetové bitvy. Ve čtvrtfinále play-off svěřenci kouče Petra Karabce změří síly s Beskydy, série hraná na tři vítězné zápasy startuje první únorový víkend.

Beskydy - STARÉ MĚSTO 2:3
Favorit na postup do baráže o extraligu proti Starému Městu potvrdil, že nemá v posledních týdnech formu. Nevyrovnaným výkonem se připravil o vítězství. Domácí sice vyhráli úvodní dva sety, jenže vedením se nechali ukolébat, čehož hosté bojující o play-off využili. Třetí set rozhodli v koncovce a ve čtvrtém už diktovali tempo od samého začátku, když po servisu Kozáka ujeli na 6:2 a další sérií tvrdých servisů Dřímala až na 13:7. Náskok pak dotáhli až do vítězné koncovky. Tie-break se zlomil v polovině. Maděra nejprve rozhodil servisem přihrávku soupeře a přispěl k vedení 7:5, aby vzápětí servírující Dřímal posunul vedení hostů až na 11:5 a prakticky rozhodl. Staroměstští nakonec proměnili až třetí mečbol útokem Kozáka a připsali si do tabulky nečekané dva body. Sety 19, 21, -21, -20, -11.

Tesla Brno - STARÉ MĚSTO 2:3
Borci ze Širůchu na nahrávce s nestárnoucím Kamlerem a v základní šestce s jediným zlínským pendlem Kozákem od začátku dominovali. Rychle získali vedení, které dobrou hrou na síti povýšili až na 21:16 a získali první set. Ve druhém jim však utekl začátek, nepřesně přihrávali a Tesla srovnala krok. Třetí set se lámal v koncovce za stavu 23:23. Šťastnější v ní byli domácí, kteří tak měli jistý bod. A další už do „kapsy“ nepřidali. Čtvrtý set byl totiž jednoznačně v režii VSK, když v jeho dresu řádil především servírující Kobolka. O vítězi tak rozhodoval tie-break. V jeho úvodu se Staroměstští urvali po servisu Kozáka až na 7:1, aby pak přidal další důležité body novopečený otec a kapitán týmu Maděra. Za stavu 5:13 nebylo co řešit. Sety -21, 19, 24, -16, -7.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Kozák, Janečka, Maděra, Dřímal, Varous, libero Viceník, Kamler, Skyba, Kobolka, Klimeš, Karabec.