VSK má dva mečboly!

Staré Město Sport 10 / 04 / 2014

Staroměstští vedou v baráži o extraligu 2:0

Volejbalisté VSK Staré Město start baráže o extraligu zvládli na výbornou. Po dvou domácích vystoupeních vedou nad MFF Praha 2:0 a od záchrany v nejvyšší domácí soutěže je dělí jediné vítězství.

STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:0

Start se neobešel bez počáteční nervozity na obou stranách. Domácí vedli 4:0, po chybách prohrávali 4:6 a znovu vedli 8:6. S tlakem z důležitosti střetnutí se nakonec lépe vyrovnali svěřenci kouče Petra Karabce a po výborné obraně na síti i v poli získali první set.
Ve vítězné euforii pokračovali i ve druhém setu, ve kterém soupeře doslova deklasovali. Opět výborně bránili, kralovali v útoku na síti a za stavu 24:13 proměnili první setbol jednoblokem Ulče. Jednoznačné vedení domácí ukolébalo a ve třetí sadě se vrátili k chybám z úvodu zápasu. Pražané se šance chopili a po celý set udržovali vyrovnaný průběh, když byli několikrát i ve vedení po neproměněných bodovkách soupeře. V koncovce šli ale domácí do vedení 21:18, když důsledně bránili na síti a bezchybně útočili. Mečbol za stavu 23:22 vybojoval smečující Erman a následně jej domácí proměnili úspěšným trojblokem. Sety 19, 13, 22. Stav série 1:0.
STARÉ MĚSTO: Ulč, Maděra, Koláček, Kment, Erman, Skyba, libero Špalek. Na lavičce byli připraveni Sedláček, Matějka, Kobolka, Kamler, Salava.

STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:1
Ani druhý duel se zpočátku neobešel bez chyb pramenících z nervozity. Dříve se opět uklidnili domácí, kteří vedli postupně 16:12 a 20:15. Hosté koncovku nezvládli a Staroměstští v jednom postavení set dohráli.
I ve druhém setu si domácí vytvořili mírné vedení, ale od stavu 12:12 se karta obrátila. Chyby ve hře VSK přinesly vysokoškolákům náskok 19:12 a vyrovnání už domácí neodvrátili.Třetí set se ukázal jako rozhodující. Karabcovi boys si postupně vybudovali slibné vedení 13:6, ale vlastními chybami umožnili hráčům MFF korigovat. Od stavu 22:20 však šňůrou tří bodů set dohráli a ve vítězné euforii pokračovali i v závěrečné sadě. Při druhém technickém time outu vedli 16:5 a i přes herní výpadek zápas dotáhli do vítězného konce, když Pražané při mečbolu 24:14 pokazili servis. „Zápasy jsou zatím hodně nervózní, často rozhodují chyby. Hlavně druhý duel jsme zvládli zkušenostmi z extraligy, Ale dvě vítězství nás smozřejmě těší. Věřím, že sérii ukončíme v Praze,“ uvedl Karabec. Sety 16, -20, 20, 14. Stav série 2:0
STARÉ MĚSTO: Ulč, Maděra, Koláček, Kment, Erman, Skyba, libero Špalek. Střídali Ferenec, Kobolka, Sedláček.