VSK nezaváhal, soupeře zlomil servisem

Staré Město Sport 29 / 01 / 2024

Roli favorita zvládli. Druholigoví volejbalisté VSK Staré Městě na půdě beznadějně posledního „áčka“ Kojetína naprosto dominovali a připsali si plný počet bodů. Kouč Petr Karabec dal šanci i mladým nadějným hráčům Janíkovi s Kostíkem.

Kojetín A - STARÉ MĚSTO 0:3

Staroměstští nastoupili bez dlouhodobě zraněného univerzála Adamce, kterého nahradil smečař Dřímal, na smeči alternoval libero Bláha a chyběl rovněž zkušený blokař Skýba. I tak měli hosté od začátku převahu, soupeře přehrávali účinnějším servisem, dominovali také v útoku a obraně na síti. Rychle vedli 7:3 a v jednom postavení pak zničil domácí přihrávače šestibodovou šňůrou servírující Dřímal. Druhý set byl mnohem vyrovnanější, hosté polevili, dělali nevynucené chyby v mezihře a domácí vycítili šanci. V koncovce vedli 22:21, ale závěr patřil VSK a servírujícímu Kamrádkovi. V závěrečné sadě už hosté jasně dominovali a pod taktovkou zkušeného nahrávače Kamlera nedali soupeři „čuchnout“. Sety -15, -22, -9.

V odvetě nahradil Kamlera na postu ústředního nahrávače Směták a na bloku se objevili nadějní hráči Janík s Kostíkem. Nová sestava se postupně sehrávala a v úvodním setu si vybudovala tříbodové vedení, které v koncovce ještě povýšila po sérii plachtících servisů Janíka, aby proměnili druhý setbol. Od stavu 5:5 ve druhém setu opět zaúřadovali skvěle podávající hráči VSK Dřímal a Bláha, kteří se postarali o náskok 12:6. Domácí sice ještě dotahovali až do koncovky 17:20, ale závěr opět patřil Janíkovi na servisu. Závěrečný set jen potvrdil převahu VSK. Sety -19, -18, -18.

STARÉ MĚSTO: Kamler, Kroča, Kamrádek, Dřímal, Bláha, Michalčík, libero Slezák. Střídali Směták, Janík, Kostík.