VSK pokračuje v bojích o záchranu

Staré Město Sport 02 / 03 / 2022

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město pokračují v úsilí o udržení soutěže ve skupině o 11. až 15. místo. O víkendu si připsali veledůležité vítězství, když na Širůchu porazili poslední MFF Praha 3:1 a odskočili soupeři na rozdíl osmi bodů.

Česká Lípa - STARÉ MĚSTO 3:1

Staroměstští měli po celý úvodní set navrch, dobře útočili i bránili na síti a za stavu 24:21 měli tři setboly. Jenže selhali na příjmu, smečaři neproměnili bodovky a Severočeši manko smazali. Když pak hosté neproměnili ani další dva setboly, set ztratili. Do druhého setu přesto vtrhli jako uragán, postupně vedli až 17:13 a set už si vzít nenechali. V dobrém výkonu už ale nepokračovali. Lacinými chybami dali šanci soupeři, který toho využil. I závěrečný set byl vyrovnaný a v jeho polovině byl stav 16:16. Závěr však hráči VSK nezvládli a po dvou sériích chyb na příjmu usnadnili České Lípě cestu k vítězství. Sety 26, -19, 21, 20.

STARÉ MĚSTO: Ptáček, Kozák, Šimák, Žák, Toman, Skyba, libero Dřímal. Střídali Bláha, Kroča, Mackovík.

STARÉ MĚSTO - MFF Praha 3:1

Úplně jiná sestava VSK s hostujícími juniory BV Ostrava vedla ještě v polovině úvodního setu 16:15, ale ve dvou postaveních po chybách na příjmu i v útoku přišel obrat a Pražané proměnili hned první setbol. Vyrovnaná druhá sada dospěla do koncovky 19:19, načež se až k setbolu 24:20 urvali hosté. Po neuvěřitelné sérii servírujícího Sztolarika a chybách hostů na příjmu i v útoku však setové vítězství slavili domácí. Ve třetím setu nestačilo Staroměstským k pohodlné koncovce ani výrazné vedení 15:8 a 21:16. Soupeř totiž srovnal a za stavu 24:23 měl první setbol, následně ještě další tři, ale všechny domácí odvrátili a svůj třetí setbol naopak proměnili. V závěrečném setu už Skyba a spol. dominovali, průběžně vedli až 20:9. I když si ještě situace trošku zkomplikovali, o cenné vítězství se už připravit nenechali. Sety -21, 24, 29, 19.

STARÉ MĚSTO: Roman, Fabikovič, Gálík, Sztolarik, Kroča, Skyba, libero Struška. Střídali Bláha, Dřímal.

1. ČZU Praha      7             1              2             3             28:21     25

2. USK Ostrava 5             3             1              4             29:24    22

3. Česká Lípa     6             1              1              6             24:26    21

4. Staré Město 4             1              1              8             21:30     15

5. MFF Praha     0             2             3             9             14:40     7