VSK posílí i reprezentační nahrávač „Pepa“

VSK posílí i reprezentační nahrávač „Pepa“
Staré Město Sport 19 / 09 / 2014

Extraliga je minulostí. Volejbalisté VSK Staré Město po dvouleté pauze ladí formu „jen“ na prvoligové boje. Kádr v letní přestávce pocítil silné zemětřesení. Klub asi nejvíc přivítal návrat Libora Kamlera, ale hodně sází i na spolupráci s extraligovým Zlínem, odkud přicházejí čtyři hráči na hostování.
I když si na Širůchu v baráži zachránili kůži, prodali extraligovou licenci a opustili elitní společnost. „Důvody jsou prosté. Nedostatek finančních prostředků a možnosti stávajícího kádru hrát v extralize důstojnou roli,“ prohlásil koncem dubna Petr Straka, předseda klubu, který dobře věděl, že přijde o hostující kvarteto Ulč, Matějka, Kobolka, Ferenec.
Když pak ukončili kariéru Sedláček s Ermanem, kouč Karabec de facto skládá nový tým. Dobrou zprávou pro fanoušky je comeback nahrávače Libora Kamlera. „Už ho svrběly ruce, odehraje s námi celou sezonu,“ těší Straku. A do týmu se po letech vrací i Jan Zábranský, který ve staroměstském dresu odehrál deset sezon. Nové tváře jsou výhradně ze Zlína. Největší hvězdou je asi Duc Luan Truong, juniorský reprezentační nahrávač, který před týdnem vybojoval na evropském šampionátu šesté místo. „Je velmi šikovný, jen s tím jeho jménem máme trošku problém. Ale naštěstí se mu říká Pepa,“ usmívá se předseda klubu. Na hostování z krajského města pak ještě přichází smečař Jakub Motyčka a univerzál Jiří Adamec, odchovanec Starého Města. „Jirku si v dorostu vytáhli do Zlína, teď se vrací na místo činu. Kráčí tak ve šlépějích svého otce, který v devadesátých letech patřil k nejlepším hráčům VSK,“ poznamenal Straka.
Na pravém břehu řeky Moravy nakonec nadále hostuje i smečař Ivo Kobolka. Hostující hráči Zlína však týmu pomůžou, jen když hrací termín první ligu nebude kolidovat s extraligou mužů, případně juniorů.
Do přípravy se už zapojil i kapitán týmu Jiří Kment, který původně plánoval delší odpočinek. „I to je dobrá zpráva, parta je zpátky,“ má radost Straka.

autor: PETR ČECH

Tagy článku

TOPlist

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace