VSK posílil šance na záchranu

Staré Město Sport 26 / 02 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město bojují jako lvi o záchranu v I. lize. V závěrečných zápasech druhé části soutěže jednoznačně skalpovali Českou Lípu, ale prohráli se zálohou Liberce. Sezona ještě nekončí, týmy na 3. až 7. místě pokračují v boji o jedno sestupové místo, získané body zůstávají v platnosti.

STARÉ MĚSTO - Česká Lípa 3:0

Staroměstští nastoupili v nejsilnějším složení, s pendlery se Zlíny i hostujícímu juniory z Ostravy, a soupeře doslova přejeli. Sestavu na palubovce koučoval trenér juniorů Michal Provazník a z lavičky mu asistoval kouč Petr Karabec.

Jejich svěřenci dodržovali stanovenou taktiku, především maximálně riskovali servis, čímž soupeře drželi pod tlakem. Několik přímých bodů z podání a výborná obrana na síti přispěly k výraznému náskoku a zisku úvodního setu. Druhý měl obdobný průběh, po sériích tvrdých servisů Tomana a Fabikoviče domácí utekli až na 20:10 a bez problémů dospěli k vedení 2:0. Obraz hry se nezměnil ani ve třetím setu. Domácí nepolevili na servisu, bodovali i bloky a tvrdými útoky, načež hosté rezignovali. Sety 13, 14, 16.

STARÉ MĚSTO - Liberec B 0:3

Borci VSK byli od začátku ve vedení, naposledy 14:12, ale pak v jednom postavení náskok ztratili, když si neporadili s dělovým servisem Hendricha. Severočeši šňůrou pěti bodů otočili a vedli ještě 21:18. Domácí ale při servisu Šulce otočili na 22:21 a měli i tři setboly (24:22 a 25:24), ale nakonec set ztratili, když opět ztroskotali na servisu Hendricha. Ztráta koncovky způsobila řadu chyb domácích ve všech herních situacích a v polovině setu prohrávali 5:15. I když postupně manko snížili až na 21:23, neproměněním bodovek dali šanci Dukle, která proměnila druhý setbol. I třetí set byl dlouho vyrovnaný, ještě v koncovce Karabcovi boys vedli 19:18, ale závěr nezvládli. Od stavu 21:21 v jednom postavení po chybách na příjmu i v útoku zápas ztratili. Sety -25, -22, -21.

STARÉ MĚSTO: Šulc, Fabikovič, Gálík, Kozák, Toman, Skyba, libero Stružka, střídali Kroča, Bláha, Roman, Mackovík, Dřímal.

1. Lvi Praha B     12            8             0             1              3             28:13     25

2. Liberec B       12            6             2             1              3             27:17      23

3. ČZU Praha     12            6             1              2             3             25:20     22

4. USK Ostrava 12            4             3             1              4             26:24    19

5. Česká Lípa     12            5             1              1              5             20:22     18

6. Staré Město 12            3             1              1              7             17:26     12

7. MFF Praha     12            0             2             3             7             13:34     7