VSK provází smůla a zranění

Sport 22 / 03 / 2011

Volejbalisté Starého Města ve finálové sérii musí odvracet dva mečboly

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město do finále play-off s Českými Budějovicemi vykročili na chlup stejně jako proti Dobřichovicím v semifinále. Na jihu Čech dvakrát padli na kolena, byť nebyli horším týmem. V koncovkách je však opustilo štěstí. Na Širůchu tak budou znovu odvracet dva mečboly soupeře.
Č. Budějovice - St. Město 3:1 (-19, 18, 23, 27)
Staroměstští postrádali nahrávače Kamlera a „otce čekatele“ Pospíšila, ale přesto šli v  koncovce do vedení 20:19 a po nepříjemném servisu Koláčka a dobré obraně na síti získali první set. Ve druhém rozhodl lepší servis Jihočechů, kteří po několika bodových šňůrách srovnali krok. I ve třetím setu hrál hlavní roli servis. Domácí získali čtyřbodové vedení 12:8 a v koncovce 20:16. Hosté ještě zabojovali a znovu po servisu Koláčka srovnali na 23:23. Jenže následně Jihočeši proměnili hned první setbol, když hosté zaútočili do autu... Smůla pronásledovala Staré Město i ve čtvrté sadě, když se zranil blokař Skyba a na jeho místo zaskočil trenér Karabec. Budějovičtí získali postupně dvoubodové vedení až 19:17, střídající Maděra servisem přispěl ke zvratu na 21:19 a pak hosté ještě vedli 23:22. Ve vyrovnané koncovce postupně odvrátili dva mečboly, neproměnili setbol za stavu 26:25, ale nakonec po čtvrtém mečbolu domácích padli.
Č. Budějovice - St. Město 3:2 (-24, 21, -23, 19, 10)
Také druhé finálové klání přineslo výborný volejbal. Hosté toužili po vítězství, ale opět je provázela smůla v podobě zranění Patáka ve druhém setu, takže nakonec odešli poraženi v tiebreakové loterii. Ve vyrovnaném úvodním setu se bodově až v koncovce urvali hosté a postupně vedli 21:19, 23:20 až k setbolu 24:21. Vítěz základní části ještě srovnal, ale druhý setbol už hosté proměnili. Ve druhém setu domácí vedli 19:16, ale hosté v jednom postavení otočili na 20:19 ve svůj prospěch. Pak si však neporadili s přihrávkou smečovaného servisu extraligového Emmera, domácí měli setbol 24:20 a druhý proměnili. Také třetí set byl velmi vyrovnaný, až v závěru se utrhli hosté a postupně vedli 21:17 a 24:19, nakonec však proměnili až pátý setbol. O zvrat v celém průběhu zápasu se postaral domácí kouč a bývalý reprezentační nahrávač šestačtyřicetiletý René Dvořák. Změnou rytmu hry a hráčskou vyzrálostí pomohl domácím k zisku čtvrtého setu. V tie-breaku hosté ještě vedli 7:5, ale v jednom postavení ztráceli 7:11 právě po taktickém servisu Dvořáka a bylo rozhodnuto.
STARÉ MĚSTO: Svoboda, Ferenec, Erman, Skyba, Koláček, Paták, Špalek, Karabec, Pecháček, Maděra.