VSK se trápí, neuhrál ani set

Staré Město Sport 20 / 10 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město po sestupu z I. ligy poznávají vysokou kvalitu nižší soutěže. Ani ve druhém kole nezvládli koncovky setů a proti Šlapanicím, tradičně přednímu týmu druhé ligy, nezískali ani set. Svěřenci zaskakujícího kouče Libora Kamlera si jen pomalu zvykají na jiný režim soutěže, kdy se v sobotu hrají dva zápasy s jedním soupeřem.

STARÉ MĚSTO - Šlapanice 0:3

Staroměstští přitom začali dobře, v úvodním setu vedli až 19:15, když se jim dařil servis, útok i obrana na síty. I když obětavě hrající hosté postupně vyrovnali, v závěru domácí ještě vedli 22:20. Jenže v jednom postavení po nevynucených chybách ztráceli 22:23 a Šlapanice pak proměnily po chybě soupeře na příjmu první setbol. Ve druhé sadě si hosté postupně vybudovali náskok 21:19, který už nepustili. Borci VSK totiž koncovku nezvládli, v jednom postavení po chybách v útoku i v poli set ztratili. Obdobný průběh měl i třetí set. Sety -23, -19, -21.

I v odvetě naprosto vyrovnaný průběh prvního setu rozhodli zkušenější hosté v koncovce. Domácí sice bojovali, předváděli slušné akce v útoku, ale pykali za nevynucené chyby v obraně a mezihře. V úvodu druhého setu měli Staroměstští dvoubodový náskok, ale po chybách na příjmu a pětibodové šňůře soupeře už tahali za kratší konec. I závěrečný set byl pro domácí zpočátku nadějný, ještě v polovině vedli těsně 17:16, ale závěr patřil Šlapanicím. „Ani v jednom zápase jsme nebyli výrazně horší, až do koncovky kluci drželi vyrovnané skóre, ale pak z nedůvěry ve vlastní schopnosti vyrobili několik chyb a bylo vymalováno,“ konstatoval Libor Kamler, který zaskočil za Petra Karabce, bojujícího na mistrovství republiky veteránů. Sety -23, -17, -20.

STARÉ MĚSTO: Ferenec, Bláha, Gálík, Maděra, Kroča, Skyba, na liberu Slezák. Střídali Kváč, Koláček, Brády, Pomykal.