VSK se zachránili s nožem na krku

Staré Město Sport 19 / 02 / 2016

Prvoligovým volejbalistům VSK Staré Město spadl obrovský kámen ze srdce. I když v klíčových zápasech o „černého Petra“ (přímý sestup nebo účast v baráži - pozn. autora) postrádali ústředního nahrávače Kamlera, dvojboj s Hradcem Králové zvládli a po zisku šesti bodů jsou zachráněni!
Hr. Králové - ST. MĚSTO 0:3
Staroměstští měli parádní start, když se po smečovaném servisu Motyčky ujali vedení 4:0. Když se pak za stavu 10:7 výrazně prosadil na podání i Skyba, bylo za stavu 17:7 o osudu prvního setu rozhodnuto. Hosté pokračovali s velkým nasazením, bojovali o každý míč a udržovali si dvoubodové vedení. Spolehlivě útočili po kůlech i středem a v koncovce úřadoval smečovaným servisem Maděra. První setbol za stavu 24:18 domácí ještě odvrátili, ale pak už neměli proti útoku soupeře šanci.
Závěrečná sada byla nejvyrovnanější. Borci ze Širůchu sice vedli 14:9, ale pak polevili v koncentraci a domácí stáhli na rozdíl 2 bodů. Závěr ale hosté zvládli na jedničku. Sety -17, -20, -22.
ST. MĚSTO - Hr. Králové 3:1
Svěřenci kouče Karabce nastoupili s velkým elánem s cílem rychle rozhodnout. Po sériích na servisu a blocích vedli až 11:2, převahu stupňovali až do koncovky (23:15). Jenže hosté ještě zabrali, v jednom postavení získali pět bodů, ale víc už nezvládli. I úvod druhé sady patřil domácím, vedli až 16:12. Ale pak si vzal opět slovo hostující Hadrava, servisem vyrovnal a poslal set do dramatické koncovky, kterou ale ovládli Staroměstští.
Slibně rozjetý třetí set a vedení 6:2 však promrhali chybami na příjmu a nedůrazem v útoku. Hosté nabídkou nepohrdli, utekli na 19:11 a set už bez větších problémů dohráli. Borci VSK se však rychle vzpamatovali, výborně rozehraný čtvrtý set (16:9, 19:10) zvládli, když hned první mečbol za stavu 24:14 zkušeně proměnil kapitán Kment vytlučením bloku. Sety 20, 22, -20, 14.