VSK sérii nenatáhl a má po sezoně!

Staré Město Sport 15 / 02 / 2019

Je dobojováno, prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město mají po sezoně. Favorizovanému týmu Beskydy se poklonili i na Širůchu a celou čtvrtfinálovou sérii play-off prohráli 0:3. S výjimkou úvodního setu však drželi s jedním z aspirantů na postup do extraligy krok.
STARÉ MĚSTO - Beskydy 0:3
Úvodní set skončil pro domácí fiaskem. Karabcovi boys dojeli na přemotivování ve snaze dosáhnout co nejlepšího výsledku, aby se jaksepatří rozloučili s dlouholetou oporou Liborem Kamlerem. Z enormního nasazení pak pramenily chyby. Hostům navíc vycházelo úplně všechno, od servisu, přes bloky až po výbornou hru v poli. Staroměstští byli často odsouzeni jen do pozice diváků… Půl setu odehrál i osmačtyřicetiletý kouč Petr Karabec, ale i přes nasazení se výrazně neprosadil. Druhý set už přinesl jiný obrázek. Hráči VSK nadšeně bojovali a po celý set výrazně vedli. V koncovce 21:16, 23:21 a za stavu 24:23 měli setbol. Jenže vlastními chybami připravili setbol soupeři, který nakonec čtvrtý proměnil. I ve třetí sadě domácí s favoritem sehráli vyrovnanou partii. V koncovce ztráceli jen dva body (22:24), ale to bylo vše. Druhý mečbol hosté proměnili a postoupili do semifinále play-off. „Aspoň zisk setu jsme si zasloužili, ale sport někdy není spravedlivý. Skončili jsme tak na sedmém místě, což je myslím maximum. Celou sezonu jsme se totiž potýkali s problémy při sestavování základní šestky,“ konstatoval Petr Straka, předseda klubu. Sety -9, -27, -22.
STARÉ MĚSTO: Kamler, Kozák, Varous, Karabec, Maděra, Skyba, libero Viceník. Střídali Kobolka, Klimeš, Dřímal.