VSK si polepšil o dva body

Staré Město Sport 17 / 11 / 2016

Volejbalisté Starého Města prolomili tiebreakové prokletí, vyhráli v Brně

Jen dva body vydolovali ze souboje dvojiček prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město. Záloze extraligového Brna se nejdříve na Širůchu poklonili ve čtyřech setech, aby pak pod Špilberkem slavili vítězství v tie-breaku. V tabulce tak figurují na průběžné desáté pozici.

STARÉ MĚSTO - Brno B 1:3
Jelikož kouč Petr Karabec odjel pracovně do Itálie, na trenérskou lavičku usedli bývalí hráči Jiří Adamec a Libor Kamler. Lepší start měli Brňané, v jejichž dresu nastoupili čtyři hráči extraligového áčka. Průběžně vedli 10:7 a 18:15, když těžili především z větší jistoty na servisu a spolehlivě skórovali. Domácí v závěru srovnali na 23:23, ale při setbolu soupeře zaútočili do autu… Ve druhé sadě se po vyrovnaném začátku domácí urvali při výborném servisu Motyčky. Vedli až 16:10 a v koncovce ještě náskok zvýšili.
Slibný vstup do třetího setu při vedení VSK 6:1 se následně zlomil ve třech postaveních, která domácí prohráli 3:15, takže na ukazateli skóre svítil stav 9:16. A ambiciózní Brno si vedení především výborným servisem udrželo. Ve vyrovnaném čtvrtém setu hráli domácí výborně na síti i v poli a v koncovce vedli 21:17. Jenže vzápětí hosté bodovali „prasátkem“ po servisu a po špatných příjmech Maděry a spol. šli do vedení 22:21. Domácí ještě otočili na 23:22, měli i setbol za stavu 24:23, ale štěstěna se od nich definitivně odvrátila. Brňané srovnali a další „prasátko“ po servisu poslalo Staré Město do kolen. „Sport je někdy nespravedlivý, odehráli jsme velmi dobré utkání, bojovali, nebyli horším týmem, ale zlomily nás dva náhodné míče soupeře, které přišly pokaždé v koncovce…,“ posteskl si Petr Straka, předseda klubu. Sety -23, 16, -20, -24.

Brno B - STARÉ MĚSTO 2:
3
Staroměstští vstřebali zklamání z  prohry a od začátku bojovali s touhou vrátit soupeři porážku. Úvodní set ovládli domácí, když využili trápení hostů při příjmu plachtícího servisu. Ve druhé sadě borci ze Širůchu zlepšili servis, lépe přihrávali a proměnili hned první setbol. Podobný průběh měl i třetí set, hosté bojovali a po zisku setu měly jistý první bod. Brno opět přitvrdilo na servistu a po několika bodových sériích si vynutilo tie-break. Ten ale ovládli hosté, kteří vedli 8:6, 13:10 a za stavu 14:11 proměnili první mečbol po bloku Kroči. Sety 22, -20, -22, 19, -11.
STARÉ MĚSTO: Truong, Adamec, Maděra, Motyčka, Skyba, Janečka, libero Bláha. Střídali: Klimeš, Kvapilík, Kroča.