VSK stále nemá jistotu play-off

Uherské Hradiště Sport 18 / 01 / 2019

Až poslední dvojzápas rozhodne o účasti prvoligových volejbalistů VSK Staré Město v play off! Svěřenci Petra Karabce totiž na domácí palubovce ukořistili jen tři body a v tabulce zůstávají devátí, o skóre za Českými Budějovicemi. Jelikož však mají lepší vzájemné zápasy, k postupu musí o víkendu uhrát minimálně stejně bodů jako Jihočeši.

STARÉ MĚSTO - Nymburk 3:0
Staroměstští potvrdili roli favorita a po třech setech šli domů. Hned v úvodu zápasu získali při servisu Čecha vedení 6:1 a diktovali tempo hry.
Stejně rozjeli i druhý set, když zvláště dělový servis Šulce dělal hostům obrovské problémy. Domácí rychle vedli 7:2, výborně bránili na bloku a bodově útočili. Zvýšení vedení přineslo podání Maděry, po kterém náskok vzrostl až na 19:10. Zisk setu zařídil útokem středem Varous. Závěrečný set byl zpočátku vyrovnanější, ale v koncovce se opět dařilo Maděrovi na servisu a nebylo co řešit. Sety 20, 16, 20.

STARÉ MĚSTO - Lvi Praha B 1:3

Hosté nezůstali nic dlužni názvu klubu, bojovali jako lvi, žádný míč pro ně nebyl ztracený a jejich agresivita na servisu i v útoku na síti byla příznačná.
Ještě v polovině úvodního setu domácí ztráceli jen 15:16, ale pak nezpracovali servis Tomana a nabrali rozhodující manko. Do druhého setu nastoupil na post univerzála kouč Karabec a domácí získali výraznou převahu. Koncovku od stavu 22:14 dohrál třemi čistými esy Maděra.
Ve třetí sadě slavila úspěch odvážná hra Lvů, kteří už si vítězství vzít nenechali. Závěrečný set rozhodli v koncovce. Borci VSK ztráceli 17:18, ale pak v jednom postavení opět nezpracovali servis a po čtyřbodové šňůru bylo rozhodnuto. Sety -20, 14, -22, -21.
STARÉ MĚSTO: Šulc, Varous, Kozák, Maděra, Janečka, Čech, libero Viceník, střídal Kobolka, Karabec, Kamler, Skyba, Kroča.