VSK uhrál jediný set

Staré Město Sport 02 / 03 / 2017

Finále se vzdaluje, prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město jsou na pokraji vyřazení z play off. V úvodních dvou semifinálových zápasech na palubovce týmu Beskydy totiž uhráli jediný set. Jestli si chtějí prodloužit sezonu, už nesmí zaváhat.

Beskydy - ST. MĚSTO 3:0
Staroměstští drželi s týmem, který netají extraligové ambice, krok jen v úvodu zápasu. Domácí pak těžili z lepší souhry, kvalitnějšího servisu a zhoršení přihrávky hráčů VSK. Získali tak výrazný náskok a hned první setbol proměnili. Určitá naděje na zisk setu svitla hostům v následujícím průběhu, když zlepšenou hrou postupně vedli až o čtyři body (15:11). V jednom postavení však náskok ztratili, když nepřihráli servis zkušeného Kubaly a rázem ztráceli 15:19.
Hráči Beskyd si pak náskok pohlídali až k zisku setu. Závěrečná sada byla obrazem první. Domácí šli suverénně za vítězstvím a po chybách i nedůrazném útoku soupeře dospěli k jednoznačné výhře. Sety 17, 20, 17.

Beskydy - ST. MĚSTO 3:1
Mladý tým VSK se zbavil přílišného respektu a favoritovi série sebral aspoň set.
Úvodní set se hrál podle not Slezanů. Jestliže borci VSK jen ztrátovali, domácí při servisu pokaždé přidávali bodík dobrou obranou a nekompromisním útokem. Druhý set už byl o něčem jiném. Hosté zlepšili přihrávku i servis a až do stavu 15:15 drželi krok. Vzápětí sice budovali domácí, ale po servisu Motyčky Staroměstští otočili na 19:16 a náskok si už pohlídali. Začátek třetí sady jim však utekl. Při servisu Kubaly ztráceli až 0:6 a vedení soupeře jen kosmeticky upravovali. Když se v závěrečném setu opět potýkali s příjmem a průběžně prohrávali až 4:13, nebylo co řešit. Sety 16, -22, 21, 17.
STARÉ MĚSTO: Truong, Adamec, Skyba, Janečka, Maděra, Motyčka, libero Bláha. Střídali Kroča, Klimeš, Kvapilík.