VSK uhrál jen set, zvládne baráž?

Staré Město Sport 06 / 04 / 2022

Prvoligoví volejbalisté VSK Staré Město už dohrávají skupinu o 11. - 15. místo „jen“ z povinnosti, před posledními zápasy totiž mají jistotu, že jim záchranu zajistí pouze úspěch v baráži s druholigovými týmy.

MFF Praha - STARÉ MĚSTO 3:0

Marodka hostujících hráčů ze Zlína způsobila, že trenér Petr Karabec měl k dispozici pouze sedm statečných, včetně libera. Úvodní set byl zpočátku vyrovnaný, ještě v jeho polovině hosté vedli 13:12. Jenže pak Pražané ve dvou postaveních ujeli až na 23:17 a set bez problémů dohráli. Stejný byl i průběh druhého setu. V polovině stav 13:13, pak chybující hráči VSK na příjmu i v útoku umožnili soupeři získat rozhodující náskok 22:18. Nejvyrovnanější třetí set se rozhodl až v koncovce. Od stavu 21:21 hosté dvakrát chybovali na příjmu a bylo hotovo. Sety 20, 20, 22.

STARÉ MĚSTO - Česká Lípa 1:3

Start domácím vyšel, průběžně vedli o 2 až 3 body, když se jim dařilo na útoku, spolehlivě přihrávali a za stavu 24:22 dospěli k setbolu. Útokem Sztolarika proměnili ten druhý. I druhou sadu Staroměstští dobře rozjeli, ale následně ztráceli. Postupně se totiž projevila větší sehranost zkušenějšího soupeře, který výbornou obranou v poli stav otočil a vyrovnal poměr setů. O osudu třetí sady rozhodly chyby VSK na příjmu za vedení 16:12, Středočeši v jednom postavení srovnali a v koncovce proměnili druhý setbol. Čtvrtý set se lámal v polovině. „Vedli jsme 14:12, ale pak přišel chybný verdikt rozhodčího po jasném míči v poli hostů a po protestech jsme dostali trestný bod. Kluci už byli rozhození, doslova zkolabovali. Za stavu 14:18 už se nechytili,“ vylíčil koncovku Petr Straka, předseda klubu ze Širůchu. Sety 23, -20, -22, -17.

STARÉ MĚSTO: Bláha, Kozák, Gálík, Pomykal, Kroča, Mackovík, Roman, Sztolarik, Žák, na liberu Dřímal.