VSK urval jen bod, zranil se Kamler

Staré Město Sport 12 / 10 / 2022

Volejbalisté VSK Staré Město druholigovou premiéru nezvládli. Úvodní kolo jim totiž postavilo do cesty TJ Holubice, jednoho z nejtěžších soupeřů, který pravidelně soutěž vyhrává a následně v baráži bojuje o I. ligu.

STARÉ MĚSTO - Holubice 1:3

Staroměstští nastoupili se základní šestkou s juniory z Kojetína, které doplnil kapitán Maděra a zkušený Bláha na postu libera. Zkušení hosté těžili z bodů bývalého extraligisty Muroně. Od stavu 9:9 si domácí neporadili s jeho plachtícím servisem a po šestibodové šňůře byl úvodní set rozhodnutý. Ve druhém se převaha Holubic ještě zvýraznila, mladí hráči v dresech VSK chybovali na příjmu i v útoku a set ztratili. Karabcovi boys vykřesali jiskérku naděje ve třetí sadě, kterou vyhráli po otočce ve finiši, kdy už ztráceli 21:23. Ve čtvrtém setu se jim ale nedařilo na přihrávce, čehož favorit beze zbytku využil k několika bodovým sériím a zápas ukončil. Sety -21, -15, 23, -21.

STARÉ MĚSTO - Holubice 2:3

Kouč Karabec do odvety nasadil nahrávače Kamlera s blokařem Skybou a zkušenost VSK zajistila aspoň bod. Úvodní set nabídl dramatickou koncovku, ve které domácí postupně odvrátili čtyři setboly, aby nakonec podávající Gálík dvěma bodovými servisy set dohrál. Ve druhé sadě měl VSK parádní nástup, soupeře přehrával obranou na síti a útokem, což vyústilo v jasné vítězství a vedení 2:0. Jenže v dalším průběhu se zranil nahrávač Kamler a střídal rovněž kapitán Maděra. Holubice tak postupně získaly navrch a otočily kormidlem zápasu. Sety 25, 16, -16, -14, -8.

STARÉ MĚSTO: Kváč, Vitásek, Gálík, Pomykal, Maděra, Bilanský, na liberu Bláha. Střídali Kamler, Skyba, Brády.