VSK už čeká „pouze“ boj o bronz

Uherské Hradiště Sport 10 / 03 / 2017

Volejbalisté VSK Staré Město si finále play off první ligy nezahrají! V semifinálové sérii s favorizovanými Beskydy ale rozhodně nezklamali, padli až po čtyřech zápasech a teď je čeká boj o bronz se zálohou Českých Budějovic.

STARÉ MĚSTO - Beskydy 3:0
Staroměstští sice ztráceli v úvodu až 3:8, když podlehli počáteční nervozitě a kazili na příjmu i v útoku. Postupně se však srovnali a průběh otočili na 16:14. V koncovce pak náskok ještě zvýšili, výborně bránili a razantně zakončovali bodovky. Setbol proměnil Adamec smečí do debla. I ve druhém setu domácí prohrávali 1:5, takže znovu doháněli náskok favorita. Ještě ztráceli 5:8, ale opět nesmírnou bojovností a obětavostí v poli jej smazali. Vedli 15:12, prohrávali 15:16, ale následně odpor soupeř definitivně zlomili bezchybnou hrou Motyčky na příjmu i v útoku. V závěrečném setu Karabcovi boys vedli od samého začátku až o pět bodů. Několik chyb smečařů dalo opět šanci hostům, když ztratili náskok 12:8 a prohrávali 12:13. Rozhodující útok zosnoval servírující Motyčka od stavu 18:19 až po mečbol 24:19. Domácí pak ještě sice chybovali při míči zadarmo, ale pak přišel vítězný útok Adamce. Sety 20, 21, 21. Stav série 1:2.

STARÉ MĚSTO - Beskydy 0:3
Jako den a noc, tak musel fanouškům připadat výkon hráčů VSK. Především špatnou přihrávkou, nedůrazným servisem a mnoha chybami pravidelně přidávali body na konto soupeře. Když Beskydy utekly na 6:0 a 13:5, daly zápasu jasný řád. Vedení 2:0 na sety hostům zajistili i domácí smečaři, kteří spoustu útoků poslali do autu nebo do bloků. Až třetí sadu odehráli Motyčka a spol. podobně jako páteční duel, měli dokonce i setbol za stavu 25:24, ale nakonec rozhodla zkušenost soupeře v čele s Kubalou a jeho větší touha po ukončení série. Sety -13, -17, -25. Konečný stav série 1:3.
STARÉ MĚSTO: Skyba, Truong, Motyčka, Janečka, Adamec, Maděra, libero Bláha. Střídali Klimeš, Kroča, Kvapilík.